NEWSLETTER
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora New Tech Elements z siedzibą w Toruniu w celach związanych z wysyłką newslettera.

 

 

 

 

 

Czy korzystanie z rejestratora samochodowego jest legalne? Cz.2 - Kraje Unii Europejskiej

W poprzednim tekście poruszaliśmy trudny temat reguł prawnych regulujących korzystanie z rejestratorów samochodowych. Wyjaśniliśmy, iż nie ma żadnych przeciwwskazań ich codziennego wykorzystywania, jak również nie ma regulacji zabraniających używania nagrań jako dowodów w sprawie lub zabraniających ich przechowywanie, dopóki te oczywiście nie przynoszą żadnego zysku materialnego bądź nie są dostępne publicznie. Jak to ma się jednak do naszych sąsiadów? Jak się okazuje - różnice są dość diametralne, dlatego warto wiedzieć, gdzie kamera samochodowa z czujnikiem ruchu może być wykorzystywana, a gdzie powinna zostać zdjęta bądź zakryta.

czytaj całość »
Czy korzystanie z rejestratora samochodowego jest legalne? Cz.1 - Polska

Wprowadzenie zasad RODO oraz innych dyrektyw mających na celu ochronę danych osobowych poważnie zmieniło postrzeganie wielu wcześniej stosunkowo prostych i zrozumiałych zasad. Jedną z nich było z całą pewnością prawo do posiadania rejestratora jazdy. Pozornie kamera - rejestrator samochodowy nie narusza żadnych praw o ochronie danych osobowych, jednak z dzisiejszymi, szybko zmieniającymi się regułami prawnymi niektórzy zwyczajnie nie są pewni, czy jej stosowanie wciąż jest dozwolone i w pełni legalne. Dlatego właśnie dzisiaj odpowiemy na pytanie: "Czy korzystanie z rejestratora samochodowego jest legalne?".

czytaj całość »
Tylny rejestrator jazdy - z kamerą cofania czy bez?

Rejestratory jazdy są coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia samochodu. Nic w tym dziwnego - w końcu chyba prawie każdy słyszał już o przypadkowym wypadku, w którym jedynym dowodem na niewinność kierowcy było nagranie z kamery samochodowej. Faktem jest jednak, iż taka kamera działa w zasadzie w taki sam sposób jak ubezpieczenie - dopóki nie ma wypadku, nie ma po co jej używać. Dlatego producenci tych urządzeń postanowili ulepszyć część z nich, by mogły być one używane nie tylko w przypadku problemów, ale także na co dzień. W ten właśnie sposób powstały rejestratory jazdy wyposażone dodatkowo w kamery cofania.

czytaj całość »
Monitoring GPS w branży samochodów dostawczych

Branża dostawcza i spedycyjna rządzi się swoimi prawami. Jest to ciągła walka z czasem, z kosztami paliwa oraz z długimi, sięgającymi za horyzont trasami. Jest to też prawdziwy koszmar logistyczny - zwłaszcza wtedy, gdy jeden spedytor ma pod sobą całą flotę samochodów. Z tego względu wykorzystywane są najróżniejsze metody mające na celu ułatwienie prowadzenia pojazdów i doprowadzenie ich na miejsce docelowe. Nie będziemy dzisiaj poruszali wszystkich dostępnych sposobów na utrzymanie porządku w systemie prowadzenia aut dostawczych - skupimy się na jednej z nich, a dokładnie na stałym monitoringu GPS.

czytaj całość »
Popularyzacja rowerowych sportów ekstremalnych a kamery sportowe

Jeszcze kilka lat wcześniej możliwość nagrania trasy przebytej przez rowerzystę ekstremalnego było jedynie odległym marzeniem, a liczne salta i przewrotki można było obserwować jedynie na żywo bądź na amatorskim nagraniu. Dzisiaj wszystko się zmieniło - popularyzacja kamer sportowych montowanych na kaskach rowerowych sprawiła, iż możliwym jest śledzenie trasy rowerzysty, często nawet w czasie rzeczywistym i niezależnie od odległości, w jakiej się znajduje. Jaki miało to wpływ na świat MTB oraz innych sportów ekstremalnych?

czytaj całość »
Doskonałe gadżety dla zwolenników adrenaliny

Mówi się, że sport to zdrowie, aczkolwiek jest niemała kategoria tzw. sportów ekstremalnych czy wyczynowych, która w swoim założeniu zakłada pewnego rodzaju narażanie swojego zdrowia w celu zwiększenia produkcji adrenaliny i pobudzenia się. Tego typu działania wiążą się także z interesującymi doświadczeniami, czasami z wrażeniami widokowymi (np. skok na bungee czy wspinaczka wysokogórska), czasami z poczuciem prędkości (wyczynowa jazda na motocyklu czy rowerze), a czasami ze zwiedzaniem bardzo trudno dostępnych miejsc (nurkowanie głębinowe albo speleologia).

czytaj całość »
Czym powinna charakteryzować się dobra kamera samochodowa?

Osoby, które codziennie korzystają z samochodu, czy to w pracy czy poza, są narażone na wypadki. Każdego dnia w całej Polsce dochodzi do kolizji i zderzeń drogowych, które kończą się bardziej lub mniej poważnie. Często w takich sytuacjach ciężko jest określić z czyjej winy nastąpił wypadek lub komu należy się ubezpieczenie.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery sportowej?

Kamery i aparaty to urządzenia, których początek sięga tysiąc lat wstecz, gdy człowiek odkrywał działanie soczewek i ciemni optycznej. Wraz z rozwojem technologii nastąpił duży postęp i dzisiaj możemy cieszyć się coraz to nowszymi modelami tego sprzętu. Obecnie dostępne na rynku aparaty i kamery można rozróżnić dzięki różnym dodatkowym opcjom i funkcjom, które wpływają na jakość obrazu i kąt jego uchwycenia. Jednym z najpopularniejszych sprzętów, który cieszy się szczególnie dużą popularnością w okresie letnim, jest kamera sportowa. Jako, że obecnie na rynku oferta kamerek jest bardzo obszerna, warto wiedzieć o kilku rzeczach, którymi należy kierować się przy wyborze najlepszej z nich.

czytaj całość »
Kamera samochodowa - czy naprawdę warto w nią inwestować?

Dzięki postępowi technologicznemu już od dawna możemy nagrywać ważne dla nas chwile, takie jak święta i wycieczki oraz zwykłe, codzienne sytuacje. Jako że teraz kamery można zakupić w bardzo małych rozmiarach, często wykorzystywane są one do takich celów jak nagrywanie obrazu z ekstremalnych podróży lub monitorowanie sytuacji na drodze. Do nagrywania wypadków i kolizji na drodze używane są specjalne kamery samochodowe, które teraz posiada co drugi kierowca. Czy w takim razie jest to wydatek wart swojej ceny?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl