Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Odtwarzacze DVD

Odtwarzacze DVD

 

DLACZEGO WARTO KUPIĆ PRZENOŚNY ODTWARZACZ DVD?

Biorąc pod uwagę fakt powszechnego stosowania tabletów i smartfonów na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że odtwarzacze DVD tracą rację bytu. Nic podobnego! Przenośny odtwarzacz DVD przyda się, gdy nie masz dostępu do Internetu. Wystarczy wziąć ze sobą kilka płyt DVD, by móc oglądać ulubione filmy w czasie podróży samochodem lub pociągiem. Urządzenie może Ci również towarzyszyć na rodzinnym pikniku, na plaży czy stać się multimedialnym centrum rozrywki w domku kempingowym - zakres jego zastosowań jest nadal bardzo duży.

 

NIE TYLKO FILMY Z PŁYT DVD

Podstawową funkcją każdego odtwarzacza DVD jest oczywiście możliwość oglądania filmów. Wielu producentów dodaje do tych urządzeń funkcje dodatkowe tak, by stały się przenośnymi centrami multimedialnymi. Odtwarzacz DVD może równie dobrze służyć do słuchania muzyki z płyt CD czy też wyświetlania pokazów zdjęć, na przykład z wakacji. Dzięki zastosowaniu złącza USB możliwe będzie podłączenie zewnętrznego dysku z multimediami. Bardziej zaawansowane modele oferują ponadto możliwość nawiązania łączności z Internetem, korzystania z prostej przeglądarki internetowej, a także uruchamiania dedykowanych aplikacji.

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY PRZENOŚNEGO ODTWARZACZA DVD

Chcąc nabyć odtwarzacz DVD zwrócić musimy uwagę na jego najważniejsze cechy:

 • czas pracy na baterii – to jeden z najważniejszych czynników, który zadecyduje o tym, ile filmów będziesz mógł obejrzeć na plaży, w lesie czy innym miejscu oddalonym od sieci elektrycznej,
 • przejściówka do zapalniczki samochodowej - niezbędna do ładowania urządzenia w czasie jazdy,
 • dostępne wejścia – bardzo przydatne jest wejście USB na pendrive’a, sloty na karty SD oraz wejścia i wyjścia audio. Złącze słuchawkowe w niektórych sytuacjach, na przykład w czasie podróży pociągiem lub autobusem, to nieocenione udogodnienie. Dzięki niemu podłączymy słuchawki, by zachować ścieżkę dźwiękową wyłącznie dla siebie,
 • pilot w zestawie – jeśli komplet zawiera pilota, możesz łatwo sterować odtwarzaczem nawet z pewnej odległości.

 

RODZAJE ZŁĄCZ W ODTWARZACZU DVD

Odtwarzacze DVD zaopatrzone są w różnego rodzaju złącza, które umożliwiają rozszerzenie ich funkcjonalności. Do najczęściej występujących zaliczamy:

 • USB – dzięki złączu USB będziemy w stanie podłączyć zewnętrzne nośniki pamięci, na przykład przenośny dysk USB czy pendrive.
 • Gniazdo jack 3,5 mm– standardowe złącze, umożliwiające podpięcie na przykład słuchawek. Przydatne, gdy chcemy zachować dyskrecję i nie przeszkadzać innym w czasie korzystania z urządzenia.
 • Czytnik kart pamięci – pozwala odtwarzać materiały z popularnych kart pamięci.
 • HDMI- umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału audio i wideo bezpośrednio do telewizora lub innego wyświetlacza. Zapewnia kompatybilność z większością sprzętów
 • Złącze RCA– starszy, chociaż wciąż spotykany rodzaj złącza. Obraz i dźwięk przesyłany jest za pomocą kabli zakończonych wtyczką cinch. Przydatny w przypadku starszych modeli telewizorów, które nie posiadają złącza HDMI.
 • Cyfrowe złącze optyczne (S/PDIF)– umożliwia przesyłanie sygnału dźwiękowego zapisanego cyfrowo, bez straty jakości. Sprawdza się, gdy chcemy podłączyć zaawansowany zestaw dźwiękowy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl