Doskonałe gadżety dla zwolenników adrenaliny

Mówi się, że sport to zdrowie, aczkolwiek jest niemała kategoria tzw. sportów ekstremalnych czy wyczynowych, która w swoim założeniu zakłada pewnego rodzaju narażanie swojego zdrowia w celu zwiększenia produkcji adrenaliny i pobudzenia się. Tego typu działania wiążą się także z interesującymi doświadczeniami, czasami z wrażeniami widokowymi (np. skok na bungee czy wspinaczka wysokogórska), czasami z poczuciem prędkości (wyczynowa jazda na motocyklu czy rowerze), a czasami ze zwiedzaniem bardzo trudno dostępnych miejsc (nurkowanie głębinowe albo speleologia). Nic więc dziwnego, że entuzjaści sportów ekstremalnych nieraz chcą uwieczniać swoje dokonania i dzielić się nimi z bliskimi, którzy nigdy nie odważyliby się na podobne formy aktywności fizycznej. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że profesjonalne, wysokojakościowe narzędzia do nagrywania filmów czy robienia zdjęć bardzo często zajmują niemałą przestrzeń w plecaku i wymagają obsługi co najmniej jedną ręką, a w przypadku np. takiej jazdy na rowerze jest to praktycznie niemożliwe i oczywiście nierozsądne. Podczas podobnych zajęć trzeba poświęcić sto procent uwagi na zadbaniu o swoje bezpieczeństwo. Producenci sprzętów technologicznych doskonale zdają sobie z tego sprawę, właśnie dlatego już kilka lat temu zdecydowali się wyjść naprzeciw miłośnikom podnoszenia poziomu swojej adrenaliny i stworzyli atrakcyjne produkty właśnie z myślą o nich. Kamera sportowa na rower, dzięki której można bezstresowo rejestrować swoją wyczynową jazdę czy analogiczny sprzęt umieszczany na kasku to doskonałe rozwiązanie, w które zdecydowanie warto zainwestować. Dzięki temu z pewnością będzie można stworzyć autorską kolekcję filmów z własnych przygód sportowych.

kamera sportowa na rower

Specyfika kamer sportowych

Kiedy myśli się o sprzęcie filmującym, zwykle trzeba postawić albo na jego kompaktowy charakter, albo na profesjonalizm. Producenci tego typu rozwiązań dla sportowców ekstremalnych wyszli z założenia, że trzeba znaleźć metodę na połączenie obu tych cech, zatem kamery sportowe nie dość, że są wygodne w transportowaniu i nie wymagają rąk do operowania nimi, to jeszcze nierzadko nagrywają w bardzo zadowalających, wysokich rozdzielczościach. Oczywiście trzeba też mieć świadomość, że kamera do sportów ekstremalnych nigdy nie będzie odpowiednim ekwiwalentem profesjonalnego sprzętu do filmowania, który angażuje wszystkie umiejętności operatorskie osoby, która obsługuje sprzęt. Kompromisem w przypadku rozwiązań sportowych będzie przede wszystkim dźwięk i brak wspierania odpowiedniej stabilizacji obrazu. Są to jednak ograniczenia, które z pewnością nie stworzą problemu miłośnikom adrenaliny. Warto zauważyć, że w przypadku takich urządzeń, jak kamera sportowa na kask, brak stabilizacji może być traktowany jako atut, gdyż trzęsący się obraz sprawnie symuluje wrażenia towarzyszące wyczynowej jeździe jednośladem. Niezwykle istotnym elementem takich kamkorderów jest zdecydowanie obudowa – musi ona być niezwykle wytrzymała, ponieważ sprzęt nieraz będzie narażony na urazy mechaniczne, wstrząsy, uderzenia i inne niesprzyjające warunki wynikające z ekstremalnego charakteru uprawianych dyscyplin. Na rynku można znaleźć ogromną liczbę producentów, którzy oferują swoim klientom szereg rozwiązań mogących wpisać się w ich indywidualne gusta i potrzeby. Dobrym przykładem mogą być kamery sportowe Eken – ten producent dokłada wszelkich starań, aby stworzyć sportowcom linię produktów atrakcyjnych nie tylko pod kątem specyfikacji technicznej, ale również – ceny. Mało który miłośnik ekstremalnych doznań będzie chciał zainwestować większą kwotę w sprzęt do nagrywania swoich przygód, gdyż zawsze istnieje niemałe ryzyko uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia kamery, zatem sztucznie zawyżanie ich cen nigdy nie będzie właściwą praktyką marketingową.

Praktyczna technologia dla sportowców ekstremalnych

Oczywiście wielu producentów dba też o to, aby maksymalnie ułatwić entuzjastom sportów ekstremalnych życie i proponują im rozwiązania, które mogą się przydać w drodze do miejsca stwarzającego odpowiednią przestrzeń właściwym tego typu aktywnościom fizycznym. Niezależnie do tego, czy jest to las, obrzeża miasta, czy inne niezaludnione tereny. Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o gadżecie, jakim jest GPS lokalizator, czyli niewielkie urządzenie łączące się z aplikacją mobilną. Zostawia się je w swoim aucie i nie trzeba się już martwić ewentualnym zapomnieniem drogi powrotnej. Aplikacja bezproblemowo zaprowadzi właściciela do swojego pojazdu bez konieczności kluczenia po nieznanym sobie terenie. Telefon zawsze ma się pod ręką, zatem nie ma najmniejszych problemów z połączeniem satelitarnym. Jeśli chodzi o lokalizator GPS do auta cena zwykle nie jest specjalnie wygórowana, gdyż – trzeba powiedzieć jasno – nie jest to specjalnie skomplikowany gadżet. Odznacza się jasno określonym zastosowaniem i raczej nie można go wykorzystać w innym celu. Czasami też sama trasa może być już interesującym doświadczeniem, zwłaszcza gdy jedzie się w miejsca pozbawione dużych skupisk ludzi lub odznaczające się wyjątkowym urokiem środowiska naturalnego. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć swoje auta w kamery samochodowe, które nie dość, że zapiszą całą trasę, to jeszcze mogą zarejestrować interesujące widoki. No i nie można zapomnieć, że w sytuacji niejasnego zdarzenia drogowego także mogą rzucić cenne światło na sprawę. Z takim przygotowaniem żadna wyprawa z jasno określonym celem przeżycia ekstremalnej przygody nie będzie wiązała się z żadnymi nieprzyjemnościami organizacyjnymi.

kamera na kask

Gdzie zaopatrywać się w gadżety technologiczne?

Rynek gadżetów poświęcony sportowcom ekstremalnym jest całkiem duży, jednakże trzeba mieć na względzie, że sama forma aktywności fizycznej jest pewnego rodzaju niszą, właśnie dlatego w stacjonarnych punktach sprzedaży produktów związanych z szeroko rozumianą technologią wybór odpowiednich akcesoriów może być ograniczony. Kamera na kask, na rower czy zapinana na torsie to oczywiście produkty, o które warto zapytać w punkcie obsługi klienta, jednakże wydaje się, iż zdecydowanie lepszym kanałem dostępu jest sieć. Można znaleźć ogromną liczbę sklepów internetowych, które specjalizują się w dokładnie takim asortymencie. W obecnych czasach zakupy za pośrednictwem internetu są niezwykle powszechną praktyką, zatem nie ma się czego obawiać. W wirtualnych sklepach z pewnością uda się znaleźć rozwiązania odpowiednie dla każdego miłośnika podnoszenia poziomu swojej adrenaliny. Współczesne propozycje technologiczne to przestrzeń rynku, która rozwija się niezwykle szybko i z każdym kolejnym rokiem można znaleźć nowe gadżety, zatem warto interesować się tą materią i regularnie sprawdzać oferty producentów. Niezależnie od charakteru wykonywanej aktywności, wszyscy miłośnicy sportów ekstremalnych, którzy życzą sobie dokumentować swoje przygody, aby następnie dzielić się nimi na portalach społecznościowych, pokazywać przyjaciołom czy po prostu kolekcjonować w charakterze nośnika unikatowych wspomnień, mają dzisiaj niezwykle ułatwione zadanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl