Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Roboty sprzątające

ROBOT SPRZĄTAJĄCY, CZYLI INTELIGENTNY I SAMODZIELNY ODKURZACZ

Powstanie robota sprzątającego jest wynikiem postępu technologicznego. Powodem jego stworzenia była chęć zbudowania urządzenia sprzątającego, które nie wymaga obsługi. To bardzo korzystne rozwiązanie, bo gdy robot będzie sprzątał nasze mieszkanie, my możemy zająć się czymś innym, albo po prostu nic nie robić.

Robot sprzątający jest zdecydowanie mniejszy od tradycyjnego odkurzacza. Posiada okrągły kształt, dzięki czemu może odbijać się od ścian i docierać do niemal każdego zakamarka. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń, roboty sprzątające poruszają się samodzielnie i nie są połączone z gniazdkiem elektrycznym żadnym kablem.

 

CZUJNIKI W ROBOCIE SPRZĄTAJĄCYM

Odkurzacze automatyczne wyposażone są w czujniki ruchu, które pozwalają im orientować się w terenie. Doskonale wiedzą, jak trafić do stacji dokującej nawigującej urządzeniem. Dzięki temu nigdy nie zastaniemy rozładowanego odkurzacza na środku pokoju. Ważną rolę odgrywają również czujniki zbliżeniowe, chroniące urządzenie przed uderzaniem o ściany. Z kolei za sprawą czujników uskoku automat zatrzymuje się przed schodami, zapobiegając ewentualnej katastrofie.

 

NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY ROBOTA SPRZATAJĄCEGO

Decydując się na zakup robota sprzątającego wziąć musimy pod uwagę kilka parametrów urządzenia:

 • liczba watów, która ma wpływ na efektywność zbierania odpadów z podłogi,
 • rodzaj systemu czyszczącego. Może to być układ ssący, przypominający zasadą działania tradycyjnego odkurzacza lub zespół automatycznych szczoteczek. W tym drugim przypadku duże znaczenie ma liczba szczoteczek - im więcej, tym lepiej,
 • funkcje. Nie zawsze wszystkie są niezbędne, więc niepotrzebnie płacimy wyższą cenę za urządzenie, którego nie będziemy w pełni wykorzystywać,
 • pojemność akumulatora, a co za tym idzie - czas pracy na naładowanym akumulatorze i czas ładowania. Optymalnym wyborem będzie akumulator na tyle pojemny, by możliwe było posprzątanie całego mieszkania bez konieczności powrotu do bazy,
 • wielkość pojemnika na śmieci. Większy jest zdecydowanie wygodniejszy, dzięki niemu rzadziej trzeba czyścić odkurzacz,
 • sposób sterowania. Możliwość sterownia urządzeniem przy pomocy pilota znacznie podnosi komfort użytkowania. Można kierować jego pracą z pewnej odległości. Na rynku są też egzemplarze umożliwiające sterowanie przy pomocy smartfona.

 

PIĘĆ TRYBÓW PRACY NA PRZYKŁADZIE ROBOTA SPRZĄTAJĄCEGO RS-300

Robot sprzątający RS-300 utrzymuje mieszkanie w czystości na kilka sposobów:

 • Sweep. Robot porusza się po podłodze zmieniając kierunek za każdym razem kiedy napotka przeszkodę. Jest to domyślny tryb, przydatny do ogólnego sprzątania.
 • Edge. W tym trybie odkurzacz porusza się wzdłuż napotkanych krawędzi ścian i mebli. 
 • Swirl. Tryb spiralny w którym robot zatacza coraz szersze kręgi od punktu startowego. Po napotkaniu przeszkody wybiera nowy punkt centralny i kontynuuje pracę.
 • Manual. Umożliwia sterowanie kierunkiem ruchu odkurzacza za pomocą pilota. Dodatkowo sterowanie ręczne może być użyte w każdym innym trybie do korekcji ścieżki ruchu.

 

Roboty sprzątające to niewielkie urządzenia, które nie zajmą w domu dużo miejsca gdyż zmieszczą się nawet do szuflady. Urządzenia te są bezobsługowe i nie wymagają twojej obecności podczas porządków. Śmiało możesz wyjść z domu, a robot posprząta go za ciebie zużywając przy tym znacznie mniej energii niż tradycyjny odkurzacz. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu i zapoznać się z ofertą naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl