Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania

Kamery fotopułapki

Fotopułapka HC-800A Full HD Fotopułapka HC-800A Full HD
Cena: 198,90 zł
szt.
zobacz więcej
Fotopułapka HC-801A Full HD Fotopułapka HC-801A Full HD
Cena: 259,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fotopułapka HC-900A Fotopułapka HC-900A
Cena: 299,00 zł
szt.
zobacz więcej

Fotopułapki

 

CO TO JEST FOTOPUŁAPKA?

Fotopułapki to rejestratory audio-wideo wyposażone w czujniki PIR. Zasada ich działania jest prosta: w momencie wykrycia ruchu urządzenie zostaje aktywowane i wykonuje serię zdjęć lub nagrywa krótki film. Fotopułapki posiadają pojemną baterię umożliwiającą ich długą pracę w trybie czuwania i zaopatrzone są w odpowiedni kamuflaż, który sprawia, że po powieszeniu na drzewie praktycznie stają się niewidoczne. Urządzenia zapisują nagrany materiał na kartę SD oraz - gdy posiadają moduł GSM - wysyłają go w formie MMS na nasz telefon komórkowy.

 

FOTOPUŁAPKI - SZEROKIE SPEKTRUM ZASTOSOWAŃ

Fotopułapki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niemożliwy jest stały dozór człowieka, a zachodzi niebezpieczeństwo kradzieży lub dokonania aktów wandalizmu. Najczęściej wykorzystuje się je w następujących obszarach:

  • służba leśna - zapobieganie kradzieżom drewna, walka z kłusownictwem, przeciwdziałanie tworzeniu nielegalnych wysypisk śmieci,
  • straż miejska - monitoring trudno dostępnych miejsc w rejonie miasta lub wsi. Fotopułapki najczęściej montuje się np. na drzewach w parkach, na osiedlach czy na terenach ogródków działkowych,
  • ochrona mienia - fotopułapki znajdą również zastosowanie przy dozorze obiektów przemysłowych, pasiek, posesji, placów budowy lub obiektów sportowych,
  • obserwacja przyrody - do tego celu przeznaczone były pierwsze fotopułapki. Już w 1906 roku w National Geographic ukazało się udane zdjęcie jeleni, które uruchomiły migawkę potrącając umieszczony nad ziemią sznurek. Mimo, że od tego czasu fotopułapki przeszły długą drogę, do dnia dzisiejszego stosowane są przez amatorów i naukowców w ramach prowadzonych przez nich badań przyrodniczych.

 

FOTOPUŁAPKI - DOSTĘPNE MODELE

Istniejące na rynku autonomiczne kamery możemy podzielić następująco pod kątem ich wyposażenia:

Urządzenia z kartą pamięci SD. W tego rodzaju fotopułapkach materiał zapisywany jest w pamięci urządzenia. Chcąc go otworzyć musimy udać się w miejsce ukrycia kamery i wyjąć kartę pamięci, by móc przejrzeć jej zawartość na laptopie lub smartfonie. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy nam na stałym monitorowaniu konkretnego obszaru przyrody, a z zebranych danych korzystamy raz na jakiś czas.

Fotopułapki z modemem GSM. Coraz częściej używane są modele wyposażone w moduł GSM, ponieważ technologia ta umożliwia poznawanie nagranego przez urządzenie materiału bez potrzeby udawania się na miejsce zainstalowania kamery. Fotopułapki za pośrednictwem modułu komórkowego przesyłają zapisane wideo lub zdjęcia w formie MMS do smartfona, którego numer wpisany został podczas konfigurowania kamery. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy chce się mieć natychmiastowy zapis tego, co nagrała fotopułapka. Wiele modeli umożliwia ponadto sterowanie kamerą przy pomocy komend SMS.

Fotopułapki z łącznością Wi-Fi. Zainstalowanie w kamerze popularnego modułu Wi-Fi pozwala na zmianę ustawień i pobieranie danych z urządzenia z odległości przekraczających nawet 100 m. Wykorzystując takie rozwiązanie nie ujawniamy miejsca zainstalowania fotopułapki i mamy możliwość sprawnego ściągnięcia nagranych materiałów z miejsca, w którym obecnie się znajdujemy.

 

FOTOPUŁAPKI - SKUTECZNOŚĆ I ŁATWA OBSŁUGA

Fotopułapka umożliwia monitorowanie każdego obiektu czy obszaru przyrody 24 godziny na dobę bez potrzeby ciągnięcia kilometrów przewodów i montowania kamer dozoru. To urządzenia łatwe w instalacji i obsłudze, zaprojektowane tak, aby ukrycie ich było skuteczne, chroniące je przed ingerencją osób niepowołanych. Odczytywanie zapisanego materiału jest bezproblemowe - może odbywać się bezpośrednio z karty pamięci lub na odległość, za pośrednictwem modułu GSM. Instalacja i obsługa urządzenia nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy ani umiejętności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl