Kamera samochodowa - czy naprawdę warto w nią inwestować?

Dzięki postępowi technologicznemu już od dawna możemy nagrywać ważne dla nas chwile, takie jak święta i wycieczki oraz zwykłe, codzienne sytuacje. Jako że teraz kamery można zakupić w bardzo małych rozmiarach, często wykorzystywane są one do takich celów jak nagrywanie obrazu z ekstremalnych podróży lub monitorowanie sytuacji na drodze. Do nagrywania wypadków i kolizji na drodze używane są specjalne kamery samochodowe, które teraz posiada co drugi kierowca. Czy w takim razie jest to wydatek wart swojej ceny?

rejestratory

Rejestratory, które montuje się zarówno w radiowozach, jak i prywatnych samochodach, są obecnie bardzo popularne. Na znanych portalach internetowych można znaleźć dużą liczbę nagrań, które powstały dzięki ich użyciu. Przedstawiają one zarówno niebezpieczne zachowania kierowców na polskich i zagranicznych drogach, jak i często stanowią kluczowy dowód w sprawie wypadku. Jako że mogą one służyć w różnych sytuacjach uznawane są przez wiele osób za zakup konieczny.

Zalet kamer samochodowych

Posiadanie kamery we własnym aucie wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki kamerze samochodowej możliwe jest nagrywanie grożących życiu sytuacji i osób, dla których przepisy drogowe nie mają większego znaczenia. Dobrze umieszczona kamera może pomóc w sprawie wypadku lub kolizji. Nagranie stanowi dowód na potwierdzenie winy jednej z osób. Takie zdarzenia drogowe, podczas których ciężko jest rozpoznać z czyjej winy nastąpił wypadek mają miejsce bardzo często. Sprawcy wypadku często uciekają w celu uniknięcia konsekwencji, w związku z czym zakup kamerki samochodowej może być jednym z pomocnych dowodów na brak winy, a także sposobem na odnalezienie winowajcy.

Dzięki wideorejestratorze możliwe jest także uniknięcie poniesienia dodatkowych, bezpodstawnych kosztów. Często podczas wypadku, gdy wszystko dzieje się bardzo szybko i niespodziewanie trudno jest określić kto zawinił. Niektórzy wykorzystują takie sytuacje i próbują w ten sposób wymusić odszkodowanie. Bez dowodu w postaci nagrania jest tylko słowo przeciw słowu.

kamery samochodowe

Dużym plusem, który wyróżnia kamery samochodowe jest ich cena. Koszt, który należy ponieść za jedną z tańszych kamer to kilkaset złotych. Na szczęście jednak w naszym sklepie można otrzymać kamery, których jakość dostosowana jest do ceny, jaką płaci się za ten sprzęt. Sam wybór kamery również jest łatwy – wystarczy kierować się cechami i funkcjami kamer, na których najbardziej nam zależy. W ten sposób można znaleźć najodpowiedniejsze urządzenie w bardzo dobrej cenie.

Wady kamer samochodowych

Pomimo licznych zalet kamer tego typu, istnieje także kilka wad, przez które nie każdy będzie chciał zainwestować w ten sprzęt. Jednym z minusów tych kamer jest to, że w większości przypadków muszą być one stale podłączone do źródła zasilania. Kabel USB, który wyraźnie widoczny jest na przedniej szybie zaburza estetykę w samochodzie, a także może przeszkadzać podczas jazdy. Dla niektórych może to nie być wadą, jednak inni mogą uznawać to za utrudnienie. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, ze kabel musi być gdzieś podłączony, przez co konieczne jest stworzenie dodatkowego miejsca w aucie. Wiąże się to często z zakupem rozdzielacza, dzięki któremu możliwe będzie korzystanie zarówno z kamerki, jak i innych sprzętów, które mogą być niezbędne dla właściciela auta.

Drugim minusem, który także nie jest zbyt duży, jest to, że kamery samochodowe należy chować w momencie opuszczania samochodu. Jako, że jest to sprzęt drogi i mały, jest on łatwym celem dla złodziei. Kamera zostawiona na widoku, przyczepiona do szyby lub pozostawiona na siedzeniu, może zostać szybko skradziona. Właśnie dlatego dla niektórych ciągłe chowanie jej może być uciążliwe. Na szczęście jednak jako że jest to czynność, o której trzeba pamiętać, a więc łatwo jest wyrobić sobie nawyk chowania kamery.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady kamer samochodowych można wywnioskować, że zakup tego sprzętu jest bardzo opłacalny. Może uratować nas przed stratą pieniędzy z odszkodowania i konsekwencjami wynikającymi z wypadków i kolizji. W codziennym życiu zdarzają się różne sytuacje, przez co lepiej jest być ubezpieczonym i posiadać kamerę, która może udowodnić naszą niewinność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl