Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Skanery OBD

Skanery diagnostyczne OBD

 

SKANERY DIAGNOSTYCZNE W NOWOCZESNYM WARSZTACIE

Od trzeciej dekady ubiegłego wieku elektronika sterująca i chipy komputerowe stały się niezmiernie istotnym elementem mechaniki pojazdowej. Wiele podzespołów w autach, takich jak silnik, skrzynia biegów, zawieszenie, hamulce, a nawet opony jest kontrolowanych przez złożoną sieć elektronicznych sterowników i czujników. Zawdzięczamy temu szybkie wykrywanie awarii najważniejszych podzespołów. Niezbędnymi do tego celu są skanery diagnostyczne, zwane również testerami.

 

SKANERY DIAGNOSTYCZNE DLA PROFESJONALISTÓW I AMATORÓW

Aby w łatwy sposób samodzielnie zdiagnozować problem techniczny zasygnalizowany zapaleniem się odpowiedniej lampki na kokpicie, należy zaopatrzyć się w tester diagnostyczny. Na rynku istnieją zasadniczo dwie odmiany tego narzędzia - urządzenia działające autonomicznie (dwa z takich modeli oferujemy do sprzedaży w naszym sklepie) i oprogramowanie, które wgrywamy do smartfona lub laptopa. W jednym i drugim przypadku niezbędne jest połączenie się z komputerem pokładowym pojazdu. W samochodach wyprodukowanych po 2001 roku umożliwia to specjalne gniazdo OBD2 zazwyczaj umieszczone pod kierownicą.

Dostępne w asortymencie naszego sklepu testery diagnostyczne to urządzenia z własnym systemem operacyjnym i okablowaniem, które służy do połączenia z autem za pośrednictwem gniazda OBD2. Taki sprzęt stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą szybko znaleźć w swoim samochodzie przyczynę awarii lub po prostu sprawdzić działanie poszczególnych podzespołów. Testery diagnostyczne są więc bardzo przydatnym urządzeniami zarówno w rękach amatorów, jak i profesjonalistów w warsztatach naprawczych.

 

TESTERY DIAGNOSTYCZNE - NARZĘDZIA PROSTE W OBSŁUDZE

Wbrew pozorom obsługa skanerów jest nadzwyczaj prosta. Testery diagnostyczne oferowane w naszym sklepie posiadają oprogramowanie, w którym kody błędów, menu oraz etykiety parametrów są w języku polskim. Do ich użycia nie potrzeba posiadać dodatkowego sprzętu w postaci komputera czy smartfona. Software skanerów jest regularnie i bezpłatnie aktualizowane, a intuicyjną obsługę narzędzia umożliwia duży, czytelny wyświetlacz oraz odpowiedniej wielkości, wygodne w użyciu przyciski.

 

SKANER SAMOCHODOWY - OBSŁUGA KROK PO KROKU

  • Krok 1: Znajdź gniazdo OBD2 i sprawdź w instrukcji, czy w czasie badania samochód powinien być włączony, czy wyłączony. To bardzo ważne!
  • Krok 2: Podłącz skaner samochodowy do gniazda i potwierdź połączenie z systemem OBD2, gdy pojawi się na wyświetlaczu komunikat.
  • Krok 3: Wprowadź numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) i inne informacje, jeśli urządzenie Cię o nie zapyta (np. silnik i typ modelu).
  • Krok 4: Uzyskaj dostęp do menu skanera wybierając na ekranie odpowiedni system samochodu.
  • Krok 5: Zidentyfikuj wyświetlone kody OBD. Każdy z nich zaczyna się od litery i ciągu czterech cyfr.

Litery w diagnostycznym kodzie usterki:

P

układ napędowy

problemy z silnikiem, skrzynią biegów, zapłonem, emisją i układem paliwowym

B

nadwozie

problemy z poduszkami powietrznymi, wspomaganiem kierownicy i pasami bezpieczeństwa

C

podwozie

problemy z osiami i płynem hamulcowym

U

nieokreślony

problemy, które nie należą do kategorii P, B i C

 

Cyfry w kodzie błędu:

Pierwsza cyfra

Wskazuje, czy diagnostyczny kod usterki jest ogólny (0), czy specyficzny dla producenta (1)

Druga cyfra

odnosi się do konkretnej części pojazdu

Dwie ostatnie cyfry

dokładnie opisują problem

 

W naszej ofercie znajdziesz skanery zarówno uniwersalne jak i dedykowane do aut z grupy VAG

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl