Tylny rejestrator jazdy - z kamerą cofania czy bez?

Rejestratory jazdy są coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia samochodu. Nic w tym dziwnego - w końcu chyba prawie każdy słyszał już o przypadkowym wypadku, w którym jedynym dowodem na niewinność kierowcy było nagranie z kamery samochodowej. Faktem jest jednak, iż taka kamera działa w zasadzie w taki sam sposób jak ubezpieczenie - dopóki nie ma wypadku, nie ma po co jej używać. Dlatego producenci tych urządzeń postanowili ulepszyć część z nich, by mogły być one używane nie tylko w przypadku problemów, ale także na co dzień. W ten właśnie sposób powstały rejestratory jazdy wyposażone dodatkowo w kamery cofania.

kamera cofania bezprzewodowa

Z kamerą cofania czy bez?

Od czasu ich wprowadzenia na rynek każdy kierowca musi w trakcie kupna zadać pytanie: "Czy potrzebuję dodatkowej kamery cofania, czy może wystarczy mi sam rejestrator jazdy?". Jako że nie jest to zawsze prosta decyzja, postanowiliśmy przybliżyć za i przeciw obu opcji, by ułatwić decyzję czekającą każdego kierowcę zdecydowanego na kupno tylnego rejestratora.

Bez kamery cofania, czyli opcja dla doświadczonych kierowców

Mówi się, że prawdziwy kierowca nie potrzebuje ułatwień takich jak kamera cofania czy pomocnik parkowania. Jest to oczywiście po części prawda - w końcu mistrz kierownicy o wieloletnim doświadczeniu zaparkuje samochód dosłownie wszędzie bez tych ułatwień. Co więcej, część z nich uważa, iż takie "gadżety" jak kamera cofania nawet przeszkadzają bardziej niż pomagają, gdyż odwracają one uwagę od samego procesu i utrudniają skupienie się na samym zaparkowaniu auta. Dodatkowo, kamera cofania bezprzewodowa automatycznie zwiększa koszt całego rejestratora, przez co opcja nie zawierająca go w standardzie jest kierowana dla tych, którzy nie chcą dodatkowo przepłacać.

rejestrator samochodowy

Z kamerą cofania, czyli pewność parkowania na co dzień

Rejestratory samochodowe zawierające w standardzie kamerę cofania to przede wszystkim pewność parkowania dla kierowców, którzy nie czują się jeszcze w stu procentach pewnie "za kółkiem". Jest to też dobry dodatek dla bardziej doświadczonych posiadaczy samochodu, którzy nie polegają jedynie na swoich umiejętnościach jazdy, ale także na nowinkach technicznych ułatwiających prowadzenie auta.

Co więc lepiej wybrać - rejestrator z kamerą cofania, czy bez niego? To już zależy tak naprawdę od prywatnych preferencji kierowcy oraz od dostępnego budżetu, jednak - przynajmniej według nas - nie warto jest rezygnować z dodatkowej kamery cofania, gdyż jest to w pewnym stopniu utracony potencjał ułatwionego procesu parkowania w trudnych warunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl