Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Baterie i akumulatory

Baterie i ładowarki

 

AKUMULATORKI DO SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO

Baterie i akumulatorki AAA, AA oraz litowo-jonowe występują w większości niewielkich urządzeń elektronicznych. Stosuje się je w laptopach, padach, telefonach czy aparatach fotograficznych. Zaletą tych pierwszych jest niska cena i niewielki ciężar, z kolei akumulatorki można ładować wielokrotnie i nie generują odpadów trudnych do zutylizowania.

W sprzedaży znajdują się cztery podstawowe typy akumulatorków:

 • Akumulatorki NiCd (niklowo-kadmowe) cechują się dużą gęstością energii w stosunku do masy oraz wydłużoną żywotnością (około 1500 cykli). Mogą pracować w szerokim zakresie temperatur (od -20°C do nawet +50°C), przy czym w niskich temperaturach posiadają bardzo dobrą wydajność. Główną ich wadą jest efekt pamięci, który zmusza użytkownika do formatowania ogniwa, a także posiadanie mniejszej pojemności na jednostkę objętości niż ogniwa NiMH czy Li-Ion
 • Akumulatorki NiMH (niklowo-metalowo-wodorkowe) posiadają wysoką gęstość energii oraz 2-3 razy większą pojemność niż ogniwa NiCd. Mogą być używane w temperaturze od -10°C do 40°C. Akumulatorki NiMH są jednak znacznie droższe niż NiCd. Ich słabą stroną jest szybkie samorozładowanie oraz zdecydowanie krótsza żywotność (300-500 cykli).
 • Akumulatorki Li-Ion (litowo-jonowe) to ogniwa najczęściej stosowane w smartfonach. Cechują się one jeszcze większą gęstością energii niż NiMH czy NiCd oraz brakiem efektu pamięci. Akumulatorki Li-lon posiadają także niski poziom samorozładowania oraz żywotność ponad 500 cykli.
 • Akumulatorki Li-Po (litowo-polimerowe) dzięki swoim właściwościom znalazły zastosowanie między innymi w dronach. Są one cienkie, giętkie oraz bardzo lekkie. Jeśli chodzi o żywotność, to akumulatory Li-Po powinny utrzymywać swoje parametry przez około 300-500 cykli.

 

ŁADOWARKI DO AKUMULATORKÓW - PRODUKT PROEKOLOGICZNY

Ładowarki do akumulatorków służą do ładowania zużytych ogniw, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Bardzo ważną ich zaletą jest także aspekt proekologiczny, gdyż baterie jednorazowe często wykonane są z materiałów, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ładowarki do akumulatorów mogą być wielokanałowe, dzięki temu ładowanie jest szybkie i bezpieczne. Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto sprawdzić dostępne sposoby zasilania urządzenia. W przypadku niektórych ładowarek wystarczy jedynie przewód USB i podłączenie urządzenia do komputera. Ważne, by ładowarka do akumulatorów miała także wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem podczas długiego ładowania. Akumulatorki nie powinny być przeładowywane, gdyż skraca to ich żywotność.

 

JAK DZIAŁAJĄ ŁADOWARKI DO AKUMULATORKÓW?

Ładowarki do akumulatorków mają na celu podnoszenie poziomu energii w ogniwie, które uległo rozładowaniu. Umieszcza się je we wnętrzu urządzenia i podpina do gniazdka. Wprowadzanie energii elektrycznej do umieszczonego w ładowarce akumulatorka odbywa się przez wymuszenie przepływu prądu elektrycznego w kierunku przeciwnym do siły elektromotorycznej ogniwa. Przebieg ładowania jest zależny od typu akumulatora i jego pojemności.

 

ŁADOWARKI DO AKUMULATORÓW - POŻĄDANE CECHY:

 • niska awaryjność,
 • krótki czas ładowania (funkcja Quick Charge),
 • posiadanie diody sygnalizującej koniec ładowania lub wyświetlacza graficznego,
 • wbudowana opcja rozładowania akumulatorów,
 • możliwość ładowania jednocześnie kilku ogniw.

 

ŁADOWARKI DO AKUMULATORÓW W SKLEPIE GOMEDIA

Oferujemy ładowarki do akumulatorów znanych marek, min.: Everactive, XTAR, Philips. Znajdziecie u nas urządzenia dwukanałowe, czterokanałowe, ośmiokanałowe oraz dwunastokanałowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl