Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Kamery inspekcyjne

CO TO JEST KAMERA INSPEKCYJNA?

Kamera inspekcyjna, zwana również endoskopem technicznym, to urządzenie, za którego pomocą możliwe jest dokonywanie obserwacji w trudno dostępnych miejscach. Posiada własne źródło światła, niewielkie wymiary oraz specyficzny kształt. To rodzaj sondy wykonanej z miękkiej rurki o niewielkiej średnicy. Kamera umieszczona na końcu przekazuje obraz w czasie rzeczywistym na zewnętrzny ekran. Własne źródło światła sprawia, że obserwacji można dokonywać nawet w najciemniejszych zakamarkach. Sonda wykonana jest z materiału, który raz wygięty zachowuje kształt, co umożliwia dokładną i precyzyjną obserwację w trudno dostępnych miejscach.

 

WYPOSAŻENIE KAMER INSPEKCYJNYCH

Dla zastosowań hobbystycznych dobrym rozwiązaniem jest niedrogi endoskop podłączany za pomocą kabla USB do komputera. Obraz oglądamy wówczas na jego ekranie oraz mamy możliwość zapisywania zdjęć z obserwacji bezpośrednio na twardym dysku.

Modele bardziej zaawansowane posiadają wbudowane monitory. Profesjonalne endoskopy są zbudowane zazwyczaj modułowo i oferują możliwość rozszerzenia urządzenia podstawowego o różne dodatkowe komponenty. Jesteśmy w stanie również zastosować w nich różne sondy i odpowiednio dopasowane akcesoria.

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE ENDOSKOPU?

 • Rozdzielczość. Im większa rozdzielczość sondy, tym lepszej jakości obraz.
 • Wyświetlacz. Parametry wyświetlacza są istotne, gdyż nawet najlepsza kamera w połączeniu ze słabym wyświetlaczem nie stworzy odpowiedniej jakości obrazu.
 • Wielkość. Endoskop techniczny musi mieć odpowiednią długość, a optymalna średnica powinna wynosić 10 mm.
 • Długość sondy dostosowana do celu, w jakim stosowany będzie endoskop.
 • Stopień ochrony, który informuje o tym, jak dobrze kamery endoskopowe są chronione przed kurzem i wilgocią, co jest szczególnie ważne podczas użytkowania np. w obszarach rur ściekowych.
 • Funkcja audio. Urządzenia z funkcją audio rejestrują nie tylko obrazy, ale także mogą nagrywać dźwięk.
 • Zoom umożliwiający powiększanie nagrywanego obrazu, aby lepiej rozpoznawać szczegóły. Działa to podobnie jak w przypadku tradycyjnej kamery.
 • Możliwość zapisu nagrania na zintegrowanym nośniku pamięci, na przykład na karcie SD.
 • Wi-Fi. Endoskopy z obsługą Wi-Fi przesyłają obrazy drogą radiową do innych urządzeń, takich jak laptopy, smartfony i tablety, na których można wygodnie obrabiać i zapisywać sekwencje wideo.
 • Wskaźnik poziomu naładowania baterii i automatyczne wyłączanie. Obie funkcje zapobiegają sytuacji, w której endoskop nie będzie w stanie się włączyć. Automatyczne wyłączanie zapobiega całkowitemu rozładowywaniu się akumulatora.

 

KAMERA INSPEKCYJNA W DOMU

Sprzęt tego typu przyda się nie tylko w zastosowaniach profesjonalnych, ale także w rozwiązywaniu codziennych problemów. Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się upuścić klucze lub inny ważny przedmiot w trudno dostępne miejsce, np. przestrzeń pod zabudową meblową lub ujście umywalki. Endoskop może być ratunkiem w takiej sytuacji, ponieważ zwykle zawiera w zestawie specjalne końcówki, takie jak magnesy albo haki, które pozwolą na łatwe wydostanie zagubionego przedmiotu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl