Czym powinna charakteryzować się dobra kamera samochodowa?

Osoby, które codziennie korzystają z samochodu, czy to w pracy czy poza, są narażone na wypadki. Każdego dnia w całej Polsce dochodzi do kolizji i zderzeń drogowych, które kończą się bardziej lub mniej poważnie. Często w takich sytuacjach ciężko jest określić z czyjej winy nastąpił wypadek lub komu należy się ubezpieczenie.

kamery cofania do samochodu

W celu ustalenia tego pomocne są kamery samochodowe, dostępne na rynku. Obecnie tego typu sprzęt można otrzymać w wielu dobrych sklepach, w różnych wydaniach i odmiennych cenach. Jako, że oferta kamer samochodowych jest naprawdę obszerna warto wiedzieć czym charakteryzuje się dobra kamera i w jaką warto jest zainwestować.

Wysoka rozdzielczość obrazu

Jak wiadomo, kupując kamerę zależy nam na tym, aby odznaczała się ona jak najlepszymi parametrami. Dotyczy to zarówno sprzętu z wyższej półki, który zamierzamy używać głównie na wakacjach, jak i takich urządzeń, które towarzyszą nam na co dzień. Dobra kamera samochodowa charakteryzuje się rozdzielczością, która wynosi przynajmniej 720p. Obraz HD umożliwia rozpoznanie obiektów zarówno w dzień, jak i noc, dzięki czemu możliwe jest komfortowe jeżdżenie z jej użyciem. Oprócz tego istnieją także kamery o obrazie Full HD i 4K. Są to już sprzęty dla osób, którym zależy na najlepszej jakości obrazu i możliwości uchwycenia wszystkich detali. Jakość oraz stabilizacja obrazu mają także znaczenie jeśli mowa o zmieniającej się pogodzie. Dobra kamerka powinna być przystosowana do nagrywania zarówno w złej pogodzie, jak i podczas słonecznego dnia. Ma to również znaczenie przy odczytywaniu tablic rejestracyjnych innych samochodów pojawiających się na nagraniach.

Możliwość nagrywania w nocy

Dobre kamery samochodowe są także stworzone w taki sposób, aby móc nagrywać obraz w nocy. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które jeżdżą samochodem głównie w późnych godzinach, na przykład w pracy. W związku z warunkami panującymi na dworze o tej porze istotne jest, aby kamerka było odporna na światło latarni, a także mijanych aut. Kamerki, które posiadają taką opcję charakteryzują się o wiele lepszym przystosowaniem do warunków drogowych.

Odpowiedni akumulator

Oprócz dobrej jakości nagrania istotny jest również akumulator. Im lepszy akumulator posiada kamera, tym dłużej można ją używać bez podpinania kabla. Jedne z lepszych kamer samochodowych wyposażone są w akumulatory, które pozwalają na korzystanie z nich bez ograniczeń. Tańsze modele są niestety uzależnione od dodatkowego źródła zasilania, jakim jest gniazdo samochodowe.

Dodatkowe funkcje

Dobrą kamerkę samochodową można rozpoznać także po dodatkowych opcjach, które oferuje producent. Można zaliczyć do nich między innymi wbudowany GPS, a także czujnik ruchu. Pierwsza z funkcja, czyli GPS, pozwala na zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy na dodatkowy sprzęt. Dzięki temu można cieszyć się możliwością ustalenia trasy, jak i jednoczesnym nagrywaniem drogi. Czujnik ruchu jest równie przydatną opcją, która cechuje dobre kamerki – dzięki temu nie trzeba pamiętać o samodzielnym uruchamianiu ich. Sprzęt włącza się automatycznie, tuż po ruszeniu. Jest to niewątpliwie jedną z większych zalet dobrych kamer. Ponadto, warto zaznaczyć, że niektóre kamery przednie mają w zestawie dołączone kamery cofania do samochodu. Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku, ze względu na większy komfort jazdy i o wiele lepsze zabezpieczenie.

kamery cofania do samochodu

Podsumowując - dobra kamerka do samochodu powinna cechować się kilkoma rzeczami. Są to przede wszystkim wysoka rozdzielczość, stabilizacja obrazu, nagrywanie w nocy, a także różnego rodzaju dodatkowe funkcje, które wpływają na komfort jazdy - GPS, tryb parkingowy i aparat. Każda z tych cech wpływa na to, że kamerkę można nazwać dobrym sprzętem, wartym zakupu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kamery samochodowe posiadają dodatkowe funkcje - są też takie, które tylko i wyłącznie nagrywają obraz i dźwięk. Nie oznacza to jednak, że są one gorsze. Jeśli posiadają dobrą rozdzielczość i dźwięk można zaliczyć je do grona jednych z lepszych sprzętów tego typu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl