Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz

Radia samochodowe

NOWOCZESNE RADIA SAMOCHODOWE

Radia samochodowe wyposażone w ekran 7 lub 9" calowy oraz system operacyjny Android, oprócz możliwości słuchania muzyki, są w stanie obsługiwać nawigację, kamerę cofania i zestaw głośnomówiący do telefonu. Dzięki nim możemy łączyć się z Internetem, odtwarzać filmy czy włączać swoją muzykę z karty pamięci lub z pendrive’a. Radia samochodowe występują na rynku w dwóch rozmiarach, które uzależnione są od wielkości wnęki w samochodzie:

 • Radia samochodowe 1 DIN. Ich wielkość określa norma ISO 7736 i wynosi 180 x 50 mm. Takie odbiorniki znajdują się we wszystkich starszych modelach aut.
 • 2 DIN. To rozmiar wnęki do zamontowania radia samochodowego, która posiada wielkość 180 x 100 mm. Wnęka takiego formatu jest stosowana we wszystkich obecnie produkowanych samochodach.


RADIA SAMOCHODOWE Z ANDROIDEM

Radia samochodowe 2 DIN oparte są na systemie operacyjnym Android, co czyni z nich wielofunkcyjne komputery zaopatrzone w szereg ważnych funkcji:

 • Zestaw głośnomówiący. Jedną z najważniejszych funkcjonalności takiego radia jest zestaw głośnomówiący. Przepisy polskiego prawa wymagają od kierowcy, aby prowadził rozmowy telefoniczne w czasie jazdy za pomocą systemu nie wymagającego użycia rąk. Zainstalowany zestaw komunikuje się z telefonem przez łącze Bluetooth i dzięki wbudowanemu w radio mikrofonowi umożliwia bezpieczne prowadzenie rozmów.
 • Funkcja nawigacji. Radia samochodowe z Androidem są wręcz stworzone do obsługi systemu nawigacji. Większość nowoczesnych urządzeń ma wbudowaną aplikację, którą można aktualizować przez Internet. Szeroki ekran pozwala wyświetlić wszystkie szczegóły planowanej i pokonywanej trasy, a dzięki dostępowi do sieci na bieżąco informuje o sytuacji na drodze, aby w razie potrzeby proponować objazdy.
 • Kamera cofania. Radio samochodowe z ekranem pracującym w wysokiej rozdzielczości doskonale współpracuje z kamerą cofania. Korzystająca z soczewek w trybie tzw. rybiego oka kamera pozwala na podgląd sytuacji bezpośrednio za pojazdem i w najbliższej jego okolicy.
 • Internet (Wi-Fi). Wiele systemów radia samochodowego wyposażonych jest w moduł Wi-Fi, który nawiązuje połączenie z Internetem za pośrednictwem smartfona. Dostępne są również urządzenia, które umożliwiają zainstalowanie karty SIM i korzystanie z bezprzewodowego transferu danych. W połączeniu z modułem Wi-Fi mogą tworzyć wewnętrzną sieć dostępną dla wszystkich podróżujących.
 • Port USB. Nie wyobrażamy sobie już radioodtwarzacza bez portu USB. To najlepszy sposób, aby przenieść do systemu aktualizacje, nowe aplikacje lub po prostu cieszyć się własną muzyką czy filmami. Do portu USB podłączyć możemy nie tylko pendrive, ale również zewnętrzne urządzenia, takie jak odtwarzacze, telefony czy kamery nagrywające sytuację na drodze. Ilość zastosowań portu ograniczona jest jedynie naszymi potrzebami.

 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZY KUPNIE NOWOCZESNEGO RADIA?

Przy zakupie radia warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które w ostateczności będą decydować o jego użyteczności:

 • rozmiar ekranu co najmniej 7",
 • port USB,
 • formaty obsługiwanych plików muzycznych i wideo,
 • moc wyjściowa mająca wpływ na jakość odtwarzanej muzyki,
 • łączność Wi-Fi lub Bluetooth,
 • dekoder kodów CAN umożliwiający połączenie radia z przyciskami multimedialnymi na kierownicy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl