Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Zasilanie bateryjne
Cena
 • od
  do

Lokalizatory GPS

JAK DZIAŁAJĄ LOKALIZATORY GPS?

Lokalizatory GPS są urządzeniami, które posiadają wbudowany moduł GPS, dzięki któremu można namierzać miejsce przebywania różnych obiektów, np. pojazdów lub telefonów. Sygnał GPS zawiera informację o układzie satelitów oraz o ich drodze wraz z ewentualnymi odchyleniami. Umieszczony w dozorowanym obiekcie nadajnik odbiera sygnał od satelity, przesyła go na serwer i po opracowaniu danych odsyła do odbiornika współrzędne GPS. W ten sposób użytkownik zyskuje wiedzę na temat położenia śledzonego obiektu i może go szybko znaleźć.

 

LOKALIZATORY GPS DO SAMOCHODÓW 

Wśród zalet lokalizatorów GPS na szczególne wyróżnienie zasługuje możliwość precyzyjnego określania lokalizacji pojazdu, w którym urządzenie jest zamontowane. Dzięki temu lokalizatory samochodowe wykorzystuje się głównie w dwóch celach:

 • jako narzędzie do szybkiego zlokalizowania skradzionego auta,
 • do zarządzania flotą pojazdów.

Szczególnie to drugie zastosowanie przynosi codzienne korzyści. Właściciel floty w sposób ciągły może kontrolować miejsce, w którym znajdują się służbowe samochody. Lokalizatory GPS gwarantują również szereg dodatkowych udogodnień i możliwości do:

 • optymalnego zaplanowania trasy, jaką mają do przebycia,
 • stworzenia raportów umożliwiających kontrolę nad efektywnością floty,
 • otrzymywania informacji o aktualnym poziomie zużytego paliwa.

 

KIESZONKOWE LOKALIZATORY GPS

Kieszonkowe lokalizatory GPS to niewielkie urządzenia, które wystarczy przymocować do np. kluczy, aby w sposób ciągły wysyłały sygnał nadawczy pozwalający na ich identyfikację. Sygnał odbierany jest przez znajdujące się w promieniu kilkudziesięciu metrów smartfony z zainstalowaną aplikacją współpracującą z systemem lokalizacji. Takie lokalizatory GPS mogą być wykorzystywane nie tylko do kluczy. Przyczepienie ich np. do plecaka dziecka pozwala śledzić miejsce jego przebywania, gdy jest poza domem. Wiele tego typu urządzeń współpracujących z aplikacjami gromadzi również historię lokalizacji, co pozwoli sprawdzić, jaką trasę przebyła w dniu dzisiejszym nasza pociecha.

 

JAK DZIAŁAJĄ LOKALIZATORY GPS?

Lokalizatory GPS działają na zasadzie zbliżonej do nawigacji. Aby doprecyzować namierzanie pojazdu czy telefonu komórkowego, wykorzystują one kilka systemów satelitarnych, takich jak: amerykański GPS oraz rosyjski Glonass. Działanie lokalizatorów polega na pomiarze czasu dotarcia sygnału radiowego z satelitów do odbiornika. Znając prędkość fali elektromagnetycznej oraz dokładny czas wysłania danego sygnału, można obliczyć odległość odbiornika od satelitów.
Sygnał GPS zawiera w sobie informację o układzie satelitów na niebie (tzw. almanach) oraz o ich teoretycznej drodze i odchyleniach od niej (tzw. efemeryda). W pierwszej fazie odbiornik GPS aktualizuje te informacje w pamięci, a następnie wykorzystuje je do ustalenia swojej odległości od poszczególnych satelitów.

 

JAKI LOKALIZATOR GPS WYBRAĆ?

Każdy lokalizator, niezależnie od tego, czy jest to lokalizator GPS do samochodu, czy nadajnik GPS dla kota lub dziecka, składa się z 4 elementów. Są to:

 • modem GPS,
 • odbiornik GPS,
 • pamięć,

Od parametrów technicznych wymienionych podzespołów zależy dokładność urządzenia. Lokalizator powinien mieć pojemną pamięć, mocny odbiornik i sprawny modem GPS. Dzięki temu sprzęt będzie mógł przesyłać dane o położeniu z dużą częstotliwością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl