Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Drony

RODZAJE DRONÓW

Istnieje kilka rodzajów dronów. Możemy dokonać ich podziału na różne kategorie. Najczęściej stosowana dotyczy stopnia zaawansowania i przeznaczenia, a co za tym idzie również ceny: 

 • Drony amatorskie, które mogą być zarówno doskonałą zabawką dla dzieci, jak i dla początkujących dorosłych. Przeważnie są to niewielkich rozmiarów urządzenia, które nie nadają się do wykonywania żadnych profesjonalnych zadań. Dostarczają za to wiele rozrywki, a dzieciom pomagają rozwijać zdolności motoryczne.
 • Drony półprofesjonalne są znacznie droższe i mniej podatne na czynniki zewnętrzne. Często bywają wyposażone w kamery lub posiadają możliwość montażu własnego aparatu. Chętnie wykorzystywane są przez zawodowych fotografów i amatorów.
 • Drony profesjonalne. Należą do najdroższych maszyn latających. Są najbardziej zaawansowane i odporne na uszkodzenia. Wykorzystywane przede wszystkich w przemyśle filmowym i w służbach ratowniczych.

 

DRONY - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

Jeśli planujesz nabyć drona zapoznaj się z jego właściwościami, które stanowić powinny podstawowe kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupu:

 • Zasięg. Od niego zależy, na jaką odległość będzie mógł dron odlecieć. Tańsze urządzenia potrafią pokonywać odległość do około 200 metrów, zaś droższe nawet do 8 km.
 • Czas pracy urządzenia. To parametr niezwykle ważny. Niskiej jakości drony mogą latać zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut, co zmusza użytkownika do częstej wymiany baterii. 
 • Sposób prowadzenia. Drony mogą posiadać w zestawie specjalne kontrolery sterujące, niektóre modele mogą być prowadzone za pomocą aplikacji. Metoda sterowania i dodatkowe funkcje związane są zazwyczaj z ceną urządzenia.
 • Kamera. Jeśli zależy Ci na robieniu zdjęć z powietrza i nagrywaniu filmów, powinieneś kupić sprzęt wyposażony w kamerę sportową. Dobrej jakości sprzęt zapewni odpowiednią rozdzielczość i jakość zdjęć i nagrań.
 • Wbudowany GPS. Ten wymóg dotyczy dronów z dużym zasięgiem, które czasami potrafią się zgubić.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Użyte do produkcji markowe komponenty i odpowiednie materiały pozwolą uniknąć wielu niemiłych niespodzianek, np. uszkodzenia śmigła.

DRON A POLSKIE PRAWO

Polskie i europejskie prawo określa, jakie warunki należy spełnić, aby legalnie latać dronem. Prawo dzieli sposób przemieszczania się sprzętu na dwie kategorie:

 • w zasięgu wzroku właściciela,
 • poza zasięgiem wzroku operatora.

Na terenie Polski można latać dronem bez pozwolenia wyłącznie rekreacyjnie lub sportowo jeśli masa urządzenia nie przekracza 25 kilogramów. Zakazane jest prowadzenie drona nad lotniskami, w ich pobliżu oraz nad miastem. Dron nie może też wznieść się na wysokość większą niż 150 metrów.
Natomiast jeśli urządzenie chcesz wykorzystywać w celach zawodowych, konieczne musisz uzyskać specjalne świadectwo kwalifikacji sygnowane symbolem UAVO. Do tego celu potrzebne jest pozytywne zdanie egzaminu, otrzymanie orzeczenia lekarskiego, a także wykupienie ubezpieczenia OC.

DRONY W NASZYM SKLEPIE

W sklepie GoMedia posiadamy drony przeznaczone dla klientów ze skromniejszą i bardziej zasobną kieszenią. Wszystkie te urządzenia łączy kilka wspólnych właściwości:

 • składane ramiona umożliwiające bezpieczny transport,
 • sterowniki wzorowane na padach do gier z funkcją dołączania smartfona,
 • aplikacje umożliwiające przede wszystkim podgląd na żywo z kamer drona, wykonywanie i odtwarzanie filmów oraz zdjęć, a nawet sterowanie urządzeniem,
 • dwie kamery - przód i tył.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl