Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Drony FPV

Drony

RODZAJE DRONÓW

Istnieje kilka rodzajów dronów. Możemy dokonać ich podziału na różne kategorie. Najczęściej stosowana dotyczy stopnia zaawansowania i przeznaczenia, a co za tym idzie również ceny: 

 • Drony amatorskie, które mogą być zarówno doskonałą zabawką dla dzieci, jak i dla początkujących dorosłych. Przeważnie są to niewielkich rozmiarów urządzenia, które nie nadają się do wykonywania żadnych profesjonalnych zadań. Dostarczają za to wiele rozrywki, a dzieciom pomagają rozwijać zdolności motoryczne.
 • Drony półprofesjonalne są znacznie droższe i mniej podatne na czynniki zewnętrzne. Często bywają wyposażone w kamery lub posiadają możliwość montażu własnego aparatu. Chętnie wykorzystywane są przez zawodowych fotografów i amatorów.
 • Drony profesjonalne. Należą do najdroższych maszyn latających. Są najbardziej zaawansowane i odporne na uszkodzenia. Wykorzystywane przede wszystkich w przemyśle filmowym i w służbach ratowniczych.

 

DRONY - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM?

Jeśli planujesz nabyć drona zapoznaj się z jego właściwościami, które stanowić powinny podstawowe kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupu:

 • Zasięg. Od niego zależy, na jaką odległość będzie mógł dron odlecieć. Tańsze urządzenia potrafią pokonywać odległość do około 200 metrów, zaś droższe nawet do 8 km.
 • Czas pracy urządzenia. To parametr niezwykle ważny. Niskiej jakości drony mogą latać zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut, co zmusza użytkownika do częstej wymiany baterii. 
 • Sposób prowadzenia. Drony mogą posiadać w zestawie specjalne kontrolery sterujące, niektóre modele mogą być prowadzone za pomocą aplikacji. Metoda sterowania i dodatkowe funkcje związane są zazwyczaj z ceną urządzenia.
 • Kamera. Jeśli zależy Ci na robieniu zdjęć z powietrza i nagrywaniu filmów, powinieneś kupić sprzęt wyposażony w kamerę sportową. Dobrej jakości sprzęt zapewni odpowiednią rozdzielczość i jakość zdjęć i nagrań.
 • Wbudowany GPS. Ten wymóg dotyczy dronów z dużym zasięgiem, które czasami potrafią się zgubić.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Użyte do produkcji markowe komponenty i odpowiednie materiały pozwolą uniknąć wielu niemiłych niespodzianek, np. uszkodzenia śmigła.

DRON A POLSKIE PRAWO

Polskie i europejskie prawo określa, jakie warunki należy spełnić, aby legalnie latać dronem. Prawo dzieli sposób przemieszczania się sprzętu na dwie kategorie:

 • w zasięgu wzroku właściciela,
 • poza zasięgiem wzroku operatora.

Na terenie Polski można latać dronem bez pozwolenia wyłącznie rekreacyjnie lub sportowo jeśli masa urządzenia nie przekracza 25 kilogramów. Zakazane jest prowadzenie drona nad lotniskami, w ich pobliżu oraz nad miastem. Dron nie może też wznieść się na wysokość większą niż 150 metrów.
Natomiast jeśli urządzenie chcesz wykorzystywać w celach zawodowych, konieczne musisz uzyskać specjalne świadectwo kwalifikacji sygnowane symbolem UAVO. Do tego celu potrzebne jest pozytywne zdanie egzaminu, otrzymanie orzeczenia lekarskiego, a także wykupienie ubezpieczenia OC.

DRONY W NASZYM SKLEPIE

W sklepie GoMedia posiadamy drony przeznaczone dla klientów ze skromniejszą i bardziej zasobną kieszenią. Wszystkie te urządzenia łączy kilka wspólnych właściwości:

 • składane ramiona umożliwiające bezpieczny transport,
 • sterowniki wzorowane na padach do gier z funkcją dołączania smartfona,
 • aplikacje umożliwiające przede wszystkim podgląd na żywo z kamer drona, wykonywanie i odtwarzanie filmów oraz zdjęć, a nawet sterowanie urządzeniem,
 • dwie kamery - przód i tył.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl