Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Kamery sportowe

KAMERY SPORTOWE - ZASTOSOWANIE

Kamery sportowe to niewielkie, lekkie i odporne na wstrząsy urządzenia, które pozwalają robić zdjęcia lub nagrać filmy w czasie różnych form naszej aktywności. Można z nich korzystać w trakcie jazdy na rowerze, podczas górskiej wspinaczki czy szusowania na nartach, a więc w sytuacjach, w których skorzystanie z aparatu fotograficznego lub smartfona jest trudne, a wręcz zagrażające bezpieczeństwu. Kamery sportowe są wytrzymałe, wodoodporne i niewrażliwe na kurz. Bez problemu sprawdzają się w trakcie ulewy, przetrwają kontakt z piaskiem czy nawet zderzenie z kamienistym podłożem.

 

KAMERY SPORTOWE - NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry kamer sportowych:

 • Rozdzielczość. Od niej zależy jakość robionych zdjęć i nagrywanych filmików. Jeśli zależy nam na szczególnie dobrych efektach, powinniśmy korzystać ze sprzętu z rozdzielczością Full HD lub 4K. Aby nagrania były dynamiczne, kamera musi być w stanie rejestrować odpowiednią ilość klatek w ciągu sekundy. Przyjmuje się, że kamera 4K powinna nagrywać przynajmniej 30, a kamera Full HD - 60 lub nawet 120 klatek.
 • Stabilizacja obrazu. Ta funkcja jest niezbędna, jeśli zamierzamy robić nagrania w ruchu. Dzięki niej otrzymamy obraz pozbawiony drgań, a filmy oraz zdjęcia będą wyraźne i ostre. W przypadku, gdy kamera nie posiada takiej opcji, możliwe jest dokupienie gimbala eliminującego wstrząsy.
 • Będąc w ruchu nie mamy okazji wyszukiwania najlepszych kadrów, dlatego najlepiej sprawdzi się obiektyw szerokokątny, który umożliwi rejestrację dużego fragmentu naszego otoczenia z uwzględnieniem istotnych szczegółów.
 • Pojemność baterii. To ważny parametr. Niestety, ponieważ kamery sportowe są niewielkimi urządzeniami, czas pracy naładowanej baterii wynosi zwykle około 1 godziny. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest port USB umożliwiający naładowanie urządzenia np. przy pomocy powerbanku. Warto również zainwestować w wymienne akumulatory.
 • To zrozumiałe, że kamery sportowe powinny mieć obudowy wykonane z bardzo trwałego materiału. Ważne jest również, by były one odporne na wodę, nawet jeśli nie zamierzamy nurkować. Do wielu modeli producenci dołączają wodoszczelną obudowę, którą można wykorzystać podczas pływania. W przypadku osób nurkujących istotne będzie, na jaką głębokość można zejść pod wodą. Powinno to być nawet 30 m.
 • Wi-Fi. Dzięki tej technice można bez korzystania z kabli połączyć kamerę ze smartfonem bądź laptopem i błyskawicznie przenieść swoje nagrania na dysk lub umieścić je bezpośrednio w mediach społecznościowych.

 

W TEJ KATEGORII NASZEGO SKLEPU ZNAJDZIESZ:

 • Akcesoria. Znajdziecie tu osprzęt w postaci kijków, szelek, pasków i opasek na głowę przeznaczonych do zamontowania kamery, a także wyposażenie dodatkowe - obudowy wodoodporne i piloty na bluetooth.
 • Kamery min. marek EKEN i SJCAM z osprzętem w postaci kijków i baterii, a także kamery nasobne - przystosowane do umieszczenia ich na ciele, przeznaczone dla służb mundurowych i ratowniczych.
 • Zasilanie szerokie spektrum baterii do kamer sportowych i dedykowanych im ładowarek. Oferujemy akumulatorki o różnych pojemnościach do wielu modeli kamer sportowych

Serdecznie zapraszamy miłośników aktywności sportowej do zapoznania się z naszą ofertą kamer sportowych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl