Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Wideodomofony

 

WIDEODOMOFON VS ZWYKŁY DOMOFON – JAKIE SĄ RÓŻNICE?

Wideodomofon posiada wszelkie funkcje tradycyjnego domofonu, a więc umożliwia rozmowę z osobą, która użyła przycisku bramofonu lub dzwonka przy drzwiach. Jego przewagą nad domofonem jest jednoczesny dostęp do wizji. Widząc osobę, która chce wejść do naszego domu, łatwiej nam podjąć decyzję o otwarciu drzwi. Ponadto wideodomofon pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się na zewnątrz bez względu na to, czy mieszkamy w bloku czy w domku jednorodzinnym.

 

JAK ZBUDOWANE SĄ WIDEODOMOFONY?

Korzystanie z wideodomofonów można porównać do rozmowy przez telefon w trybie głośnomówiącym. Urządzenia składają się z bramofonu oraz unifonu wyposażonego w wyświetlacz.

 • Unifon montuje się wewnątrz lokalu, co umożliwia nam zdalną komunikację z osobą znajdującą się przy furtce lub drzwiach. Posiada on wyświetlacz, na którym widzimy osobę dzwoniącą oraz co najmniej jeden przycisk do otwierania zamka w drzwiach czy furtce, a także często drugi np. do sterowania bramą.
 • Bramofon, inaczej nazywany rozmównicą, jest umieszczany poza domem, przy wejściu. Urządzenie zawiera wzmacniacz głosu, generator akustyczny, przekaźnik oraz przycisk wywoływania. Bramofon posiada także mikrofon oraz głośnik, dzięki któremu odbywa się komunikacja. W przypadku budynków wielomieszkaniowych rozmównica wyposażona jest w kilka przycisków wywołujących lub dysponuje klawiaturą do wystukania numeru lokalu.

 

RODZAJE WIDEODOMOFONÓW

Wideodomofony wykorzystują do pracy różne systemy komunikacyjne:

 • Simplex - ma charakter naprzemienny. Podobna technologia jest stosowana w krótkofalówkach typu walkie-talkie. Nadajnik i odbiornik korzystają z tej samej częstotliwości, więc gdy jedna ze stron mówi, druga nie może tego robić.
 • Duplex - obie strony mogą rozmawiać w tym samym czasie, czyli tak samo jak robi się to przez telefon.

Wideodomofony możemy podzielić także ze względu na typ połączenia oraz instalacji:

 • Analogowe – oba moduły urządzenia są połączone oddzielnymi przewodami elektrycznymi.
 • Radiowe (bezprzewodowe) – dysponują wysokiej jakości podglądem otoczenia kamery, a także umożliwiają sterowanie zamkiem. Posiadają pamięć wewnętrzną, zapisując zdjęcia lub nagrania. Jednak w pracy tych wideodomofonów często występują problemy z zasięgiem i zakłócenia.
 • Cyfrowe - mają nowoczesny charakter i posiadają mniej skomplikowaną strukturę, która nie wymaga użycia kabli. Za przesyłanie sygnału odpowiada cyfrowa centrala, która kieruje go do dekodera w unifonie.
 • IP - rozszerzona wersja wideodomofonów cyfrowych. Przekierowują transmisję audio i wideo na urządzenia mobilne zaopatrzone w dedykowaną aplikację. Urządzenia wymagają połączenia z Internetem, ale gwarantują największą wygodę użytkowania.
 • Wizjery elektronicznne. Ich montaż jest równie prosty, co wizjerów klasycznych, gdyż przystosowano je do umieszczenia w otworze o standardowej średnicy. Nie wymagają również żadnego okablowania, gdyż zasilane są bateriami. Jak działa cyfrowy wizjer? Po zewnętrznej stronie drzwi, w otworze judasza, montuje się minikamerę, natomiast od wewnątrz ekran z wyświetlaczem LCD. Urządzenie może być zintegrowane z dzwonkiem do drzwi, który automatycznie uruchamia wyświetlacz. Cechuje się prostotą w obsłudze, dzięki czemu poradzą sobie z nim zarówno osoby starsze, jak i dzieci.

 

Warto zaopatrzyć się w wideodomofon, gdyż urządzenie to dodatnio wpływa na bezpieczeństwo budynku i mieszkańców. Przed podjęciem decyzji o zwolnieniu zamka możemy korzystać nie tylko z dźwięku, ale także obrazu. Wiele wideodomofonów jest w stanie rejestrować obraz w postaci filmów lub zdjęć. Pozwala nam to sprawdzić, kto próbował dostać się na posesję podczas naszej nieobecności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl