Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz

Rekuperator Ścienny WiFi Tuya Pilot

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 025,00 zł 1025.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: GOMEDIA
Kod produktu: AV-TTW5-W
Kod EAN 5904553907364
Pin It

Opis

 

Rekuperator ścienny AV-TTW5-W z Wi-Fi

To nowoczesne urządzenie wentylacyjne, które zapewnia świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach zamkniętych. Rekuperator ścienny nie tylko wymienia powietrze, ale także odzyskuje ciepło i wilgoć z powietrza wywiewanego, dzięki czemu zapewnia komfort i oszczędność energii.

Rekuperator AV-TTW5-W jest idealny do:

 • domów
 • mieszkań
 • hoteli
 • kawiarni
 • sklepów
 • innych obiektów, gdzie potrzebna jest właściwa wentylacja.
 

97% sprawności odzyskiwania

Rekuperator nie tylko zapewnia świeże i czyste powietrze, ale także oszczędza energię i pieniądze.

Urządzenie odzyskuje aż 97% ciepła i wilgoci z powietrza wywiewanego, dzięki czemu znacznie obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji.

Rekuperator ścienny jest więc nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także dla portfela. Rekuperator ścienny to inwestycja, która szybko się zwraca i przynosi korzyści przez cały rok.

 

Jak działa rekuperator AV-TTW5-W?

Główne elementy rekuperatora to

 • jednostka główna
 • rury teleskopowa
 • filtr
 • ceramiczny wymiennik ciepła

 Zobacz prezentację video:


⭐Wbudowany czujnik wilgotności

Dzięki czujnikowi pracę rekuperatora można zautomatyzować w oparciu o poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu (RH).

Przykładowo rekuperator można skonfigurować, tak aby wyciągał powietrze z pomieszczenia po przekroczeniu określonej wartości RH wilgotności, aż do momentu gdy odczyt z czujnika spadnie do pożądanego poziomu.


 

Rekuperator pracuje w dwóch cyklach po 75 sekund każdy:

➡️W pierwszym cyklu ciepłe i zanieczyszczone powietrze wywiewane jest z pomieszczenia, ogrzewając i nawilżając ceramiczny wymiennik ciepła

➡️W drugim cyklu rekuperator ścienny nawiewa chłodne i świeże powietrze z zewnątrz, które jest ogrzewane i nawilżane przez ceramiczny wymiennik ciepła.

W ten sposób rekuperator ścienny zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu.


Sterowanie

Rekuperatorem można sterować pilotem lub poprzez aplikację Tuya. Pilot pozwala na wybór trybu pracy, prędkości wentylatora i trybu boost.

Dzięki aplikacji Tuya masz kontrolę nad rekuperatorem z dowolnego miejsca na świecie

Aplikacja Tuya jest łatwa w obsłudze i kompatybilna z systemami Android i iOS. Zapewnia pełną kontrolę nad rekuperatorem i innymi urządzeniami inteligentnymi, poprawiając komfort i wygodę korzystania.


Klasa energetyczna "A"

 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oferowany przez nas model jako jeden z nie licznych tego typu w pełni kwalifikuje się do rządowego programu "Czyste powietrze" na lata 2018 - 2029.

Dzięki temu możesz uzyskać zwrot poniesionych kosztów na jego zakup i montaż.

Szczegóły programu Czyste Powietrze znajdziesz na rządowej stronie internetowej: www.czystepowietrze.gov.pl lub kontaktując się z lokalnym samorządem.


 

Trzy tryby pracy

➡️Tryb nawiewny rekuperator nawiewa świeże i czyste powietrze z zewnątrz, zapewniając odpowiednią wentylację i jakość powietrza w pomieszczeniu. Tryb nawiewny jest zalecany w ciepłe dni, gdy chcemy schłodzić i odświeżyć wnętrze.

➡️Tryb regeneracji urządzenie wykorzystuje ceramiczny wymiennik ciepła, aby odzyskać ciepło i wilgoć z powietrza wywiewanego. Tryb regeneracji jest zalecany w zimne dni, gdy chcemy ogrzać i nawilżyć wnętrze, oszczędzając przy tym energię.

➡️Tryb wyciągowy zużyte i zanieczyszczone powietrze wyciągane jest z pomieszczenia, usuwając nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje. Tryb wyciągowy jest zalecany w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko pozbyć się nadmiaru wilgoci, dymu lub zapachu.

W trybie nawiewu i wyciągu rekuperator pracuje cały czas - cykliczność pracy opisana wcześniej działa tylko w trybie regeneracji

 

Prosty montaż

Rekuperator AV-TTW5-W jest łatwy i szybki w montażu. Wystarczy wywiercić otwór w ścianie, umieścić w nim rurę teleskopową i przykręcić płytę montażową. Następnie należy przyłożyć jednostkę główną rekuperatora do płyty montażowej, a silny magnes automatycznie ją przyciągnie.

Pozostaje podłączyć zasilanie i rekuperator ścienny jest gotowy do użytku!

Urządzenie wyposażono w teleskopową rurę, którą bez problemu dopasujesz do grubości ściany. Rura ma minimalną długość 27.5 cm a maksymalną 47.5 cm i zapewnia szczelne połączenie rekuperatora z otworem w ścianie.

 

Zobacz instrukcję video:


⭐Podwójny filtr F7 + G3

Większość podobnych urządzeń oferuje tylko podstawowy filtr G3.

W naszym rekuperatorze dodatkowo znajduje się wydajny filtr F7, który ma znacznie większe możliwości oczyszczania powietrza.

Filtr G3 ma za zadanie wstępne wyłapanie większych zanieczyszczeń, zaś filtr F7 dokładnie oczyszcza powietrze z drobnych cząsteczek, pyłków czy nawet wirusów.

Sprawdź powyższą tabelkę by sprawdzić możliwości każdej z klas filtrów - im ciemniejsza zieleń listka tym lepiej filtr radzi sobie z danym zanieczyszczeniem.


Elegancki i nowoczesny wygląd

Biała gładka obudowa z dyskretnie umieszczonymi klawiszami pasuje do każdego wnętrza. Przemyślany design jest również widoczny w umieszczeniu i jasności diod LED wskazujących aktualny tryb pracy i prędkość wentylatora - nie rzucają się w oczy, a ich światło nie rozprasza i nie razi oczu.

 

Zmienna prędkość pracy

Rekuperator AV-TTW5-W może pracować w czterech prędkościach, które można dostosować do różnych potrzeb i warunków:

➡️Niska prędkość - cicha i oszczędna, zapewnia podstawową wentylację i wymianę powietrza. Idealna na noc lub czas nieobecności użytkowników.

➡️Średnia prędkość - wydajna i komfortowa, gwarantuje optymalną wentylację i jakość powietrza. Zalecana w dzień lub w czasie normalnej aktywności użytkowników.

➡️Wysoka prędkość - intensywna i skuteczna, umożliwia maksymalną wentylację i wymianę powietrza. Wysoka prędkość jest zalecana w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko odświeżyć lub ogrzać wnętrze.

Tryb Boost

Pozwala na zwiększenie intensywności pracy wentylatora ponad standardowe prędkości na ok. 30 minut. Tryb boost jest zalecany w sytuacjach, gdy potrzebujemy bardzo szybko pozbyć się nadmiaru wilgoci, dymu lub zapachu

Poziom hałasu

Na każdym z trzech trybów zmierzyliśmy poziom hałasu z odległości 1 oraz 3 metrów, oto uzyskane wyniki:

➡️Niska prędkość 1 metr: 20 dB, 3 metry: 19 dB

➡️Średnia prędkość 1 metr: 29 dB, 3 metry: 27.5 dB

➡️Wysoka prędkość 1 metr: 32.7 dB, 3 metry: 31 dB

Praca na niskiej prędkości generuje hałas na poziomie ok. 20dB - co jest porównywalne do głośności szumu lasu (według klasyfikacji CIOP - Centralny Instytut Ochrony Pracy)

 

System wentylacyjny

Rekuperator ścienny AV-TTW5-W może pracować w parze z drugim urządzeniem tego samego modelu, tworząc system wentylacyjny dla większego pomieszczenia lub dwóch pomieszczeń.

Kiedy rekuperatory są połączone, pracują synchronicznie - kiedy jeden wywiewa powietrze, drugi nawiewa. Jeden z rekuperatorów ściennych staje się wtedy “głównym” i sterowanie oboma urządzeniami odbywa się przez niego. 

 

Dane techniczne

 • Maksymalny przepływ powietrza 50 m³ / h
 • Napięcie znamionowe (nominalne) 230 V
 • Moc znamionowa 7,8 W (nominalna)
 • Częstotliwość 50/60 Hz
 • Sprawność maksymalna 97%.
 • Poziom hałasu 32.7 dB (A)
 • Temperatura otoczenia od - 20ºC do + 50ºC
 • Wilgotność względna do 80%
 • Średnica kanału 160 mm
 • Klasa IP IPX2
 • Dł. rury teleskopowej (minimalna) 27,5 cm
 • Wymiary 235 x 255 x 475 mm
 • Waga 4,2 kg

Dane techniczne

Do instalacji na zewnątrz Nie
Łączność Wi-Fi
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl