Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Noktowizory

DO CZEGO SŁUŻĄ NOKTOWIZORY?

Noktowizory to zaawansowane technicznie urządzenia, które umożliwiają nocną obserwację obiektów oświetlonych szczątkową ilością światła emitowanego przez gwiazdy lub księżyc. Używane są przede wszystkim w technice wojskowej zastępując w ciemności tradycyjne lornetki. Mogą być też przymocowane do broni i pełnić funkcję przyrządów celowniczych. W postaci specjalnych gogli noktowizory używane są również przez załogi pojazdów wojskowych.

Urządzenia znalazły także szerokie zastosowanie poza armią. Używane są przez myśliwych na polowaniach, przez filmowców, którzy realizują filmy przyrodnicze w warunkach nocnych, a także wspomagają nocny nadzór nad chronionymi obiektami.

 

NOKTOWIZOR - ZASADA DZIAŁANIA

Noktowizor pracuje w następujący sposób:

 • światło szczątkowe pada na elementy scenerii,
 • jego część odbija się od nich i pada na układ optyczny noktowizora,
 • w ognisku układu optycznego znajduje się wzmacniacz obrazu, który przekształca powstały obraz na strumień elektronów,
 • kierowane są one na luminofor powodując jego świecenie i w efekcie powstanie obrazu, który operator ogląda za pomocą okularu.

 

WZMACNIACZ OBRAZU NOKTOWIZORA

Podstawowym elementem noktowizora jest wzmacniacz obrazu. To cylindryczna, zamknięta obudowa, w której znajduje się fotokatoda oraz ekran. Fotony niosące informację o obrazie obserwowanej scenerii ogniskują się na fotokatodzie wzmacniacza obrazu. Padając na nią wybijają z niej elektrony, które rozpędzane zostają w bardzo silnym polu elektrycznym i uderzają w ekran pokryty luminoforem. W efekcie następuje miejscowe rozświetlenie punktów ekranu. Jednoczesna transmisja elektronów z całej powierzchni fotokatody rozjaśnia ekran i powoduje otrzymanie pełnego obrazu.

Luminancja ekranu jest kilka tysięcy razy większa w stosunku do luminancji obrazu nocnej scenerii obserwowanej gołym okiem. Technika noktowizyjna uniemożliwia rozróżnianie prawdziwych barw obserwowanych obiektów. Wszystkie mają na ekranie jednakowy, np. zielony kolor, a szczegóły mogą być wykrywane jedynie na podstawie jego odcieni.

 

PARAMETRY NOKTOWIZORÓW

Podstawowymi parametrami noktowizorów są:

 • Czułość, czyli zdolność systemów noktowizyjnych do wykrywania światła i tworzenia obrazu. Im większa wartość tego parametru, tym lepsza zdolność postrzegania rzeczy na ciemniej scenie.
 • Rozdzielczość - większa jej wartość zapewnia lepszą ostrość obrazów.
 • Zasięg to zrównoważona funkcja wzmocnienia systemu, rozdzielczości, powiększenia obrazu i ilości dostępnego światła w otoczeniu.
 • Jakość obrazu - funkcja kilku parametrów, m.in. rozdzielczości, zniekształceń, kontrastu, zakłóceń i in.
 • Powiększenie i pole widzenia.

 

NOKTOWIZORY W NASZYM SKLEPIE

Posiadamy wysokiej klasy urządzenia znanych i cenionych marek. Wśród nich znajdują się noktowizory zarówno mniej złożone, jak i takie, które posiadają dodatkowe funkcje. Na przykład:

 • nagrywanie filmów i zdjęć w ciemności,
 • zapisywanie materiału na kartę micro SD,
 • zoom optyczny i cyfrowy,
 • wbudowana lampa LED na podczerwień.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl