Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne

 

SZCZOTECZKI SONICZNE - WYSOKA SKUTECZNOŚĆ CZYSZCZENIA ZĘBÓW

Szczoteczki soniczne to urządzenia do domowej higieny jamy ustnej, które pojawiły się na rynku już kilkanaście lat temu i do dziś cieszą się dużą popularnością. Szczoteczki soniczne są dużo skuteczniejsze w myciu od manualnych i elektrycznych.

 

JAK DZIAŁAJĄ SZCZOTECZKI SONICZNE?

Zasada opiera się na wytwarzaniu fal dźwiękowych o wysokich częstotliwościach wprowadzających włosie szczoteczki w drgania. Wywołują one zjawisko kawitacji, czyli zamiany cieczy w gaz na skutek spadku ciśnienia. W związku z tym pasta zmieszana ze śliną tworzy mikrobąbelki, a te dokładnie wnikają we wszelkie szczeliny między zębami. Do działania fal dźwiękowych dochodzi dodatkowo ruch wymiatający, co skutkuje wysoką skutecznością usuwania zanieczyszczeń i płytki nazębnej. To wszystko stanowi zaledwie część czynników aktywnych szczoteczki. Znacznie ważniejsze jest działanie bakteriobójcze fal dźwiękowych. Dzięki niemu myjąc zęby nie tylko usuwamy resztki jedzenia, ale również niszczymy bakterie w jamie ustnej.

 

SZCZOTECZKI SONICZNE - FUNKCJE I ROZWIĄZANIA

Istnieje kilka istotnych właściwości, na które dobrze jest zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej dla siebie szczoteczki sonicznej:

Tryby pracy, np. delikatny, wybielający, ochrona dziąseł, polerowanie, masaż dziąseł czy tryb codzienny.

Długość pracy po pełnym naładowaniu. Przeważnie są to dwa tygodnie, jednak istnieją modele, które wytrzymują jeszcze dłużej.

Inne ciekawe rozwiązania, dzięki którym mycie staje się bardziej komfortowe i łatwe:

 • czujnik siły nacisku,
 • timer,
 • wskaźnik naładowania,
 • przypomnienie o konieczności wymiany główki, czy też

 

SZCZOTECZKI SONICZNE - RODZAJE KOŃCÓWEK

Końcówki można podzielić ze względu na twardość włosia na:

 • końcówki z twardym włosiemdo intensywnego, okazjonalnego szczotkowania w celu doczyszczenia zębów i szybkiego usunięcia płytki nazębnej, zalegających osadów oraz uporczywych przebarwień,
 • końcówki ze średniej twardości włosiem- końcówki klasyczne, dedykowane do codziennego szczotkowania zębów,
 • końcówki z miękkim włosiem, określane nazwą Sensitive lub Soft, polecane są osobom z delikatnymi dziąsłami, paradontozą lub nadwrażliwymi zębami,
 • końcówki wybielającecharakteryzują się twardym, skupionym włosiem, które z większą intensywnością poleruje zęby, usuwając uporczywe przebarwienia, osady, naloty oraz płytkę nazębną.

 

INNE PRZYRZĄDY W NASZYM SKLEPIE PRZEZNACZONE DO CZYSZCZENIA ZĘBÓW

Irygator do zębów to urządzenie, które czyści przestrzenie międzyzębowe. Do tego celu wytwarza wąski strumień wody pod ciśnieniem, który dokładnie wypłukuje resztki jedzenia, bakterie i płytkę nazębną. Irygator, w odróżnieniu od np. nici dentystycznej, dociera znacznie głębiej, w obszary poniżej linii dziąseł.

Sterylizator UV. Promieniowanie ultrafioletowe powszechnie wykorzystywane jest do walki z bakteriami i wirusami przede wszystkim w lampach do dezynfekcji gabinetów lekarskich, sal zabiegowych itp. Upowszechniły się również w zastosowaniach domowych, między innymi jako sterylizatory do szczoteczek do zębów. Urządzenia te montuje się na ścianie i przystosowane są do przechowywania kilku szczoteczek. Każda z nich ma swoje własne „gniazdo”, odseparowane od pozostałych, a całość ukryta jest pod specjalną osłoną. Promiennik sterylizatora uruchamia się automatycznie, po zamknięciu urządzenia, a cała procedura neutralizacji drobnoustrojów trwa kilka minut.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl