Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Obroże treningowe

Obroże treningowe

ELEKTRYCZNA OBROŻA TRENIGOWA - INNA NIŻ TRADYCYJNA

Elektryczna obroża treningowa to urządzenie przeznaczone do szkolenia czworonogów wszystkich ras. Składa się ona z dwóch elementów:

 • nadajnika, którym posługuje się właściciel lub trener psa, posiadającego przyciski pozwalające na wysłanie sygnału do obroży treningowej. Reakcją jest wibracja, wydawanie dźwięków lub emitowanie impulsu elektrycznego,
 • odbiornika – czyli właściwej elektronicznej obroży psa, która ma postać paska zapinanego na szyi zwierzęcia z niewielkim urządzeniem z zamontowanymi elektrodami.

Elektryczna obroża treningowa nie stanowi dla psa jakiegokolwiek zagrożenia, gdyż dzięki możliwości regulowania impulsu elektrycznego ustawia się go na poziomie niższym od progu bólu.

 

ELEKTRYCZNA OBROŻA DLA PSA - SPOSÓB PROWADZENIA TRENINGU

Trening czworonoga z elektryczną obrożą dla psa powinien być podzielony na dwa etapy:

Trening w domu - pies zaznajamia się z obrożą, jego uwaga nie rozprasza się, całkowicie koncentruje się na właścicielu. Na urządzeniu ustaw możliwie najniższy poziom wibracji.

Przykład:

 • wydaj psu znaną mu, już przećwiczoną komendę "siad", naciśnij przycisk polecenia, delikatnie popchnij psa do siadu i puść przycisk. Jak tylko to zrobi, pochwal go,
 • stopniowo zwiększaj odległość między Tobą a psem,
 • przedłużaj czas treningu,
 • po kilku udanych rundach stopniowo rezygnuj z naciskania przycisku. Dzięki temu pies nauczy się unikania impulsu przez szybkie wykonywanie komendy. Jest to jedna z form warunkowania instrumentalnego.

Trening na zewnątrz - stosuje się po opanowaniu przez psa komend wykonywanych w domu.

Przykład:

 • przy wyłączonej elektrycznej obroży treningowej przećwicz z psem komendy, które wykonywał już w domu,
 • jeżeli nastąpią problemy - użyj wibracji o częstotliwości stosowanej wcześniej,
 • gdy w dalszym ciągu pies nie będzie reagować - zwiększ trochę moc impulsu i zacznij szkolenie od początku.

Nie zapomnij, że elektryczna obroża dla psa jest jedynie narzędziem do nauczania komend i oduczania złych nawyków. Nie będzie zwierzęciu towarzyszyć przez całe życie. Pies musi łatwo przejść z komend z obrożą do komend bez obroży. Osiągać to należy przede wszystkim metodą pozytywną, bez używania obroży do karania.

ELEKTRYCZNA OBROŻA TRENINGOWA - JAKĄ WYBRAĆ?

Wybierając odpowiednią elektryczną obrożę dla psa powinieneś brać pod uwagę cztery czynniki:

 1. Wielkość i wiek psa. Elektryczna obroża treningowamoże być stosowana już od 6 miesiąca życia szczeniaka. Dla zwierząt o wadze od 10 do 50 kg będzie odpowiednia większość oferowanych produktów. Z kolei w przypadku psów ras bardzo małych lub olbrzymich należy być ostrożnym i skonsultować zakup z wykwalifikowanym sprzedawcą.
 2. Zasięg urządzenia. Ważnym wyznacznikiem zakupu jest zasięg urządzenia, którym będziesz kontrolować psa. Najczęściej waha się on między 200 a 1000 metrów (np. obroża L880). Jednak w przypadku psa pracującego, np. myśliwskiego, należy pomyśleć o dalszym zasięgu (np. obroża JXG0067).

Wybierając elektryczną obrożę treningową należy też pamiętać o tym, że zasięg sygnału podany przez producenta odnosi się zawsze do idealnych warunków –otwartej przestrzeni w bezchmurną pogodę.

 1. Korygowanie i stopniowanie impulsów. Idealna obroża posiada kilka istotnych właściwości:
 • możliwość korygowania wysyłanego impulsu w zależności od wielkości psa,
 • trzy poziomy ostrzegania: sygnał dźwiękowy, następnie wibracje i dopiero w ostatniej kolejności impuls elektrostatyczny.
 1. Wodoszczelność odbiornika. Kolejnymi parametrami, jakimi należy się kierować przy wyborze obroży jest wodoszczelność odbiornika. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia są wodoodporne, umożliwiając korzystanie z nich w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i podczas przebywania psa w wodzie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl