Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Noktowizory

DO CZEGO SŁUŻĄ NOKTOWIZORY?

Noktowizory to zaawansowane technicznie urządzenia, które umożliwiają nocną obserwację obiektów oświetlonych szczątkową ilością światła emitowanego przez gwiazdy lub księżyc. Używane są przede wszystkim w technice wojskowej, zastępując w ciemności tradycyjne lornetki. Mogą być też przymocowane do broni i pełnić funkcję przyrządów celowniczych. W postaci specjalnych gogli noktowizory używane są również przez załogi pojazdów wojskowych.

Urządzenia znalazły także szerokie zastosowanie poza armią. Używane są przez myśliwych na polowaniach, przez filmowców, którzy realizują filmy przyrodnicze w warunkach nocnych, a także wspomagają nocny nadzór nad chronionymi obiektami.

NOKTOWIZOR - ZASADA DZIAŁANIA

Noktowizor pracuje w następujący sposób:

 • światło szczątkowe pada na elementy scenerii,
 • jego część odbija się od nich i pada na układ optyczny noktowizora,
 • w ognisku układu optycznego znajduje się wzmacniacz obrazu, który przekształca powstały obraz na strumień elektronów,
 • kierowane są one na luminofor, powodując jego świecenie i w efekcie powstanie obrazu, który operator ogląda za pomocą okularu.

 

WZMACNIACZ OBRAZU NOKTOWIZORA

Podstawowym elementem noktowizora jest wzmacniacz obrazu. To cylindryczna, zamknięta obudowa, w której znajduje się fotokatoda oraz ekran. Fotony niosące informację o obrazie obserwowanej scenerii ogniskują się na fotokatodzie wzmacniacza obrazu. Padając na nią, wybijają z niej elektrony, które rozpędzane zostają w bardzo silnym polu elektrycznym i uderzają w ekran pokryty luminoforem. W efekcie następuje miejscowe rozświetlenie punktów ekranu. Jednoczesna transmisja elektronów z całej powierzchni fotokatody rozjaśnia ekran i powoduje otrzymanie pełnego obrazu.

Luminancja ekranu jest kilka tysięcy razy większa w stosunku do luminancji obrazu nocnej scenerii obserwowanej gołym okiem. Technika noktowizyjna uniemożliwia rozróżnianie prawdziwych barw obserwowanych obiektów. Wszystkie mają na ekranie jednakowy np. zielony kolor, a szczegóły mogą być wykrywane jedynie na podstawie jego odcieni.

PARAMETRY NOKTOWIZORÓW – TO MUSISZ WIEDZIEĆ

Podstawowymi parametrami noktowizorów są:

 • Czułość, czyli zdolność systemów noktowizyjnych do wykrywania światła i tworzenia obrazu. Im większa wartość tego parametru, tym lepsza zdolność postrzegania rzeczy na ciemniej scenie.
 • Rozdzielczość- większa jej wartość zapewnia lepszą ostrość obrazów.
 • Zasięgto zrównoważona funkcja wzmocnienia systemu, rozdzielczości, powiększenia obrazu i ilości dostępnego światła w otoczeniu.
 • Jakość obrazu- funkcja kilku parametrów, m.in. rozdzielczości, zniekształceń, kontrastu, zakłóceń i in.
 • Powiększeniepole widzenia.

 

SZEROKI WYBÓR NOKTOWIZORÓW OD GOMEDIA

 

Odkryj świat widziany nocą z naszą kolekcją noktowizorów – urządzeń, które otwierają nowe perspektywy i pozwalają na obserwację w całkowitej ciemności. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz produkty wyłącznie renomowanych producentów, których zaawansowane technologie zaspokoją nawet najbardziej wymagających entuzjastów nocnych przygód. Nasze noktowizory to nie tylko narzędzia do obserwacji – to kompleksowe urządzenia, które umożliwiają również dokumentowanie Twoich nocnych doświadczeń. Wyposażone w funkcję nagrywania wideo i robienia zdjęć, pozwalają uchwycić i zapisywać niezapomniane chwile nawet w najciemniejsze noce. Dzięki możliwości zapisu materiału na karty micro SD możesz łatwo przechowywać i przenosić swoje nocne odkrycia. Każdy noktowizor z naszej oferty oferuje zarówno zoom optyczny, jak i cyfrowy, co pozwala na dostosowanie pola widzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Czy to podczas obserwacji dzikiej przyrody, czy monitorowania terenu – możesz być pewien, że żaden detal nie umknie Twojej uwadze. Dodatkowo wbudowana lampa LED na podczerwień zwiększa zasięg widzenia w kompletnych ciemnościach, bez zdradzania Twojej obecności. To sprawia, że nasze noktowizory są idealnym wyborem dla profesjonalistów, ale także dla amatorów. Inwestując w noktowizor z naszego sklepu, otrzymujesz nie tylko urządzenie, ale i gwarancję wytrzymałości i niezawodności. Dbamy o to, aby nasze produkty spełniały rygorystyczne standardy jakości, zapewniając jednocześnie obsługę klienta na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą naszych noktowizorów i wybrania tego, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania nocnej przygody!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl