Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Interkomy motocyklowe

Interkomy motocyklowe

 

CO TO JEST INTERKOM MOTOCYKLOWY?

Interkom motocyklowy to urządzenie, które umieszczone w kasku ochronnym umożliwia kierowcy jednośladu komunikację z innymi motocyklistami. Stanowi doskonałe rozwiązanie w czasie grupowych wycieczek motocyklowych. Interkom motocyklowy ułatwia też komunikowanie się z jadącym z nami pasażerem.

 

INTERKOM MOTOCYKLOWY - ZASADA DZIAŁANIA

Urządzenie jest odpowiednikiem radia CB używanego przez kierowców samochodów. Jednak jego zasada działania przedstawia się nieco inaczej - nie korzysta z wolnego kanału radiowego i nie daje możliwości rozmowy ze wszystkimi motocyklistami w okolicy. Interkom motocyklowy pozwala na rozmowę jedynie z tymi osobami, z którymi wcześniej sparowaliśmy urządzenia. Taki adres zostaje zapisany w pamięci i automatycznie połączy nas z nim, gdy pojawi się w pobliżu.

Utrzymanie łączności pomiędzy motocyklistami nie tylko wpływa na komfort podróży poprzez jej urozmaicenie rozmową z kolegą, ale poprawia również komfort psychiczny i zwiększa bezpieczeństwo.

 

WAŻNE CECHY INTERKOMU MOTOCYKLOWEGO

Oto kilka cech urządzenia, które przed podjęciem decyzji o zakupie należy rozważyć:

  • jakość wykonania. Nie warto kupować interkomów, które przy lekkim deszczu ulegają zamoknięciu, a przy wysokich temperaturach dochodzi do ich przegrzania. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku urządzenie utraci swoją sprawność,
  • zasięg interkomu. Zazwyczaj jest znacząco niższy, niż podawany przez producenta. Istotny wpływ ma pogoda i ukształtowanie terenu. Trzeba brać pod uwagę to, że na drogach przecinających gęsto zalesiony albo górzysty teren komunikacja może być utrudniona, chociaż w słoneczny dzień na prostej drodze większość urządzeń dysponuje zasięgiem do około kilometra,
  • czas pracy. W dużej mierze uzależniony jest od funkcji, jakie oferuje konkretny interkom oraz pojemności baterii. Zazwyczaj można liczyć na co najmniej 8 godzin nieprzerwanej pracy urządzenia.

 

NIE TYLKO ŁĄCZNOŚĆ INTERKOMOWA

Niewątpliwie najważniejsza funkcja interkomu to możliwość nawiązania łączności z innymi motocyklistami lub z pasażerem. Technologia Bluetooth umożliwia sparowanie urządzenia z innymi odbiorcami i prowadzenie z nimi rozmów w czasie rzeczywistym. Wiele interkomów motocyklowych zaopatrzonych zostało w udogodnienia (chociażby reagowanie na polecenia głosowe) oraz dodatkowe funkcje. Oto niektóre z nich:

  • łączność telefoniczna. Sparowanie interkomu ze smartfonem umożliwia prowadzenie rozmów w czasie jazdy, oddzwanianie lub odrzucanie niechcianych połączeń,
  • słuchanie muzyki. Dzięki współpracy ze smartfonem mamy możliwość odsłuchiwania muzyki z naszej playlisty,
  • radio FM. Wiele interkomów umożliwia w czasie jazdy słuchanie audycji radiowych,
  • komunikaty GPS. Często słońce padające na wyświetlacz nawigacji lub telefonu powoduje, że obraz jest całkowicie nieczytelny. W takim przypadku z ogromną pomocą przychodzi interkom motocyklowy, który świetnie radzi sobie z odbieraniem wskazówek głosowych.

 

INTERKOMY MOTOCYKLOWE A BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Interkomy motocyklowe są bardzo małe i nieinwazyjne, więc nie powodują konieczności zabierania ze sobą dużej ilości nadprogramowego sprzętu.

Najważniejszą niewątpliwie ich zaletą jest jednak poprawa bezpieczeństwa podróżowania. Możliwość wymiany informacji między uczestnikami grupy bez odrywania rąk od kierownicy i rozpraszania uwagi, w tym ostrzeżeń dotyczących nieprzewidzianych sytuacji i zdarzeń, które zaistniały w czasie jazdy, jest trudna do przecenienia pod kątem bezpieczeństwa jazdy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl