Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Bramki ZigBee / Bramki TT Lock

Bramki ZigBee

 CO TO JEST PROTOKÓŁ ZIGBEE?

ZigBee to protokół transmisji danych w sieciach bezprzewodowych, którego sposób działania można ogólnie porównać do Wi-Fi. Jednak cechuje się on:

  • znacznie niższym zużyciem energii,
  • niewielkim natężeniem przepływu (do 250 kbps),
  • zasięgiem nawet do 100 m.

Komunikacja w ZigBee między urządzeniami jest dwustronna, a dostęp do nich natychmiastowy. Z tego powodu protokół często wykorzystuje się w czujnikach ruchu.

Technologia ZigBee istnieje od niemal dwudziestu lat i rozwijana jest przez organizację ZigBee Alliance, która zrzesza kilkaset firm znanych na całym świecie, np. Siemens, Philips, Samsung, Bosch i Motorola. Najnowsza wersja protokołu to specyfikacja ZigBee 3.0, która powstała w 2016 roku.

Obecnie system obejmuje:

  • ponad 11000różnych urządzeń w 30 kategoriach (sterowanie, klimatyzacja, monitoring, oświetlenie itd.),
  • 10000producentów i dystrybutorów urządzeń inteligentnych,
  • dostępne darmoweaplikacje Tuya Smart Life dla urządzeń Android i iOS.

 

PROTOKÓŁ ZIGBEE - OBSZAR ZASTOSOWAŃ

Protokół ZigBee znalazł zastosowanie przede wszystkim w automatyce domowej (inteligentny dom) i monitoringu. System ZigBee został stworzony specjalne z myślą o technologii Smart Home, gdyż umożliwia korzystanie z urządzeń takich jak: inteligentne gniazdka, dzwonki do drzwi, czujniki ruchu, czujniki pożarowe oraz czujniki wejścia zabezpieczające drzwi i okna. Protokół ZigBee zapewnia kontrolę nad większością urządzeń w domu. Ze względu na natychmiastowy dostęp wykorzystywany jest m.in. w systemach monitoringu. Znajduje również zastosowanie w biurach, zakładach pracy czy hotelach. 

 

BRAMKI ZIGBEE - KOMPONENT SYSTEMU INTELIGENTNEGO DOMU

Bramka ZigBee pełni funkcję urządzenia zbierającego dane z wszystkich czujników oraz elementów wykonawczych opartych na protokole ZigBee. Jest też odpowiedzialna za sterowanie i pozwala na funkcjonowanie scenariuszy działania urządzeń i systemów automatyki nawet wtedy, gdy brakuje dostępu do Internetu, ponieważ właśnie ona, a nie chmura, obsługuje automatykę. Dlatego bramki polecane są, gdy ważna jest niezawodność działania i szybkość reakcji urządzeń podpiętych do systemu.

Proponowane w naszym sklepie bramki współpracują z aplikacją Tuya Smart Life, umożliwiają podłączanie urządzeń zgodnych z ZigBee 3.0 i komunikowanie się za pomocą sieci WiFi (bramka Wi-Fi LAN RJ-45 ZigBee Smart Home Tuya) lub protokołu Bluetooth (Bramka Multihub ZigBee Bluetooth SigMesh Tuya).

APLIKACJA TUYA SMART LIFE - DUŻO MOŻLIWOŚCI ZA DARMO

Aplikacja Tuya Smart Life to bezpłatny program stosowany do obsługi urządzeń i systemów inteligentnych. Pozwala na synchronizację tysięcy produktów różnych marek. Tuya zapewnia kontrolę m.in. nad czujnikami dymu i gazu, kamerami, włącznikami, gniazdkami sieciowymi, roletami okiennymi, oświetleniem, klimatyzacją, telewizorami, wentylatorami i szeregiem innych urządzeń spiętych w system inteligentnego domu, które dzięki tej aplikacji obsługiwać możemy zwykłym smartfonem.

Aplikacja Tuya doskonale współpracuje z systemami Amazon Alexa, Google Assistant i wieloma innymi. Taka kombinacja oraz ciągle rozwijający się rynek inteligentnych urządzeń gwarantują nam wygodę na miarę XXI wieku. Asystenci rezydujący w aplikacji pozwalają na sterowanie urządzeniami przy pomocy komend głosowych, a dodatkowa usługa Video IPC streaming daje możliwość wyświetlania obrazu z kamer i dzwonków chociażby na ekranie telewizora. 
Aplikacja Tuya zaopatrzona jest w prosty, intuicyjny interfejs, dzięki któremu kontrola nad urządzeniami domowymi nie sprawia najmniejszych trudności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
New Tech Elements Sp. z o.o. Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl