Baofeng
Ejeas
SJCAM
Eken
Inskam
Xtar
Tophunt
MBG Line
notiOne
SanDisk
Owlenz
Opcje przeglądania
Do instalacji na zewnątrz
Cena
 • od
  do

Inteligentny Dom

 • nowość

INTELIGENTNY DOM, W KTÓRYM DOBRZE SIĘ MIESZKA

Inteligentny dom to system urządzeń, które uczynią przebywanie we własnych czterech ścianach bezpiecznym i komfortowym. Ich ilość oraz zakres funkcji, jakie oferują, zależy wyłącznie od właściciela mieszkania. Tworząc swój smart home można skorzystać z gotowych rozwiązań albo zdecydować się na całkowicie oryginalny projekt, łącząc ze sobą wyłącznie wybrane urządzenia, np. inteligentne żarówkiczujnikiakcesoria do sterowania ogrzewaniem i inne.

Systemy inteligentnego domu pozwalają:

 • wygodnie, w czasie rzeczywistym monitorować, co dzieje się w domu lub firmie w czasie Twojej nieobecności,
 • skutecznie eliminować straty związane z awariami lub włamaniami,
 • obniżać koszty eksploatacji mediów,
 • chronić przed pożarem, zalaniem czy zaczadzeniem.

 

JAKIE ELELMENTY WCHODZĄ W SKŁAD INTELIGENTNEGO DOMU?

W skład kategorii produktów przeznaczonych do tworzenia systemów inteligentnego domu wchodzą w naszym sklepie następujące grupy urządzeń:

Czujniki i detektory. Inteligentny dom powinien być wyposażony w elementy zapewniające mieszkańcom bezpieczeństwo przed ingerencją z zewnątrz. Służą temu elektroniczne czujniki i detektory, które nie tylko skutecznie wykryją zagrożenie, ale też natychmiast Cię o nim poinformują. Urządzenia te pomogą również w oszczędzaniu energii elektrycznej i dostosowaniu systemów ogrzewania do Twoich potrzeb i preferencji.

Elementy nadzorujące - bramki. Inteligentny dom możemy wyposażyć w urządzenia nadzorujące w formie bramek sterujących. Ich najważniejszą cechą jest to, że nie zostały przeznaczone do współpracy jedynie z konkretną linią produktów, ale są kompatybilne z urządzeniami różnych producentów, w których wykorzystano do komunikacji protokół Bluetooth. Podłączonymi produktami, takimi jak: żarówki, czujniki ruchu, alarmy, termostaty, listwy i gniazdka możesz sterować z poziomu aplikacji, bądź w pełni zautomatyzować ich pracę na podstawie wzajemnych zależności, pory dnia czy pogody.

Urządzenia sterujące. W tej podkategorii znajdują się wszystkie urządzenia, których konstrukcja i funkcjonalność umożliwiają połączenie z systemami sterowania i dozoru. Są wśród nich m.in.:

 • wyłączniki dotykowe światła,
 • napędy zwijania rolet,
 • sterowniki napędów bram,
 • termostaty grzejnikowe.

Monitoring i zabezpieczenia. To urządzenia odpowiedzialne za ochronę dostępu do naszego domu i alarmowanie w razie niebezpieczeństwa. Podzielić je możemy na następujące grupy:

 • Inteligentne zamki i domofony - dają możliwość zarządzania dostępem do domu, pozwalając na wejście do niego tylko konkretnym osobom.
 • Kamery zewnętrzne - dzięki nim możesz sprawdzić, co się dzieje wokół domu w czasie rzeczywistym na ekranie własnego smartfona lub tabletu. Czujniki ruchu, w które wyposażone są inteligentne kamery spowodują, że urządzenie samo połączy się z Tobą w razie zaistnienia nieprzewidzianego wydarzenia.
 • Elementy alarmowe - w tej grupie, oprócz gotowych mini systemów, znajdują się również pojedyncze urządzenia alarmowe.

Sterowanie zasilaniem. Sterowanie zasilaniem odbywa się dzięki miniaturowym urządzeniom, które zamieniają klasyczne włączniki i gniazdka w inteligentne, kontrolowane przez smartfona elementy nowoczesnego domu. Wymiary sterownika dobrane są tak, by zmieścił się do standardowych puszek o średnicy minimum 60mm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl